Execration „The Acceptance of Zero Existence”

Wydawca: Comatose Music

To już drugi album Execration, który recenzuję, choć pamiętam, że od ostatniej mojej przygody z tymi miłymi Amerykanami minęły już chyba dwa albo nawet trzy lata. Odpalając nowy album podejrzewałem jednak, że nie zmieniło się u nich wiele.

Rację miałem, ot niespodzianka. „The Acceptance Of Zero Existence” podobnie jak „A Feast For The Wretched” przepełnione jest brutalnym death metalem, obleczonym w amerykańską flagę, jednakże zamiast gwiazdek mamy nerki lub trzustki, a zamiast pasków – rozciągnięte jelita. Choć może trochę przesadzam, Execration nie jest typowym zespołem spod znaku „gore” – w rzeczy samej ich dwójeczki słucha się dość przyjemnie. Kwintet nie ogranicza się tylko do jednego tempa, ale balansuje pomiędzy szybkim, a średnim – wolnego raczej próżno szukać na „The Acceptance Of Zero Existence”. Jest brutalnie, naprawdę brutalnie, ale nie jest to przesadzone – proporcję między brutalnością a jej parodią są zachowane in plus tej pierwszej. Rozchodzi mi się o to, że Execration nie nuży słuchacza monotonną kanonadą rzygów i blastów, choć i te się tutaj znajdą. Ale jest to o wiele bardziej złożona sprawa (oczywiście w swoich granicach), bo mamy takie numery jak choćby „Serpentine Changeling”, którego słucha się po prostu przednio – bo Execration skomponowało go z głową. Oczywiście, Execration łupie brutal US death metal co się zowie, zapatrzony w Suffocation czy innych tuzów tego gatunku – niestety ten sort to nie jest tak do końca moja broszka, więc pewnie maniacy znajdą sobie lepsze porównania. No, może takiego „Falling Through The Portal” do chuja nie idzie porównać, bo brzmi to, jakby ktoś się gałkami bawił w studio i przypadkiem nagrał – piski jakieś, brzęczenia… Heh, no co kto lubi, ale mnie to akurat nie kręci…

Dobra, kończmy, bo nie ma co przeciągać sztucznie – Execration nagrał album dla brutalistów i ewentualnie fanów death metalu innej maści. Ja tego mogę z przyjemnością posłuchać od czasu do czasu. Nie za często, ale jednak. 

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Through the Portal
2. Awake the Darkened  
3. The Acceptance of Zero Existence  
4. Infernal Rites of Exsanguination  
5. Serpentine Changeling  
6. The Stars Will Make Known My Rage  
7. Further Through the Portal
8. Queen Amongst the Wolves  
9. The Great Fall  
10. Falling Through the Portal
11. The First Death
Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *