Excuse „Prophets from the Occultic Cosmos”

 

Wydawca: Shadow Kingdom Records

Mam coś ostatnio szczęście do kapel z Finlandii bo to już któraś grupa z tego kraju, jaką dane mi zrecenzować. Tym razem chodzi o thrash metalowy Excuse.

Choć ten thrash metal to taki nie do końca thrash metalowy. Na próżno szukać tutaj inspiracji takim Bay Area. Excuse nieźle kombinuje, inspirując się po trochu sceną niemiecką, po trochu kanadyjską. Na plus jednak liczę im to, że żadne konkretne inspiracje nie przychodzą mi do głowy, nie podpierdalają nikomu riffów na chama. Ot, po prostu korzystają subtelnie z wielu różnych źródeł. Ale smaczkiem jest tu przede wszystkim brzmienie. Mnie osobiście kojarzy się ono z tym, co robi Slaegt – jest dość surowe, organiczne. Nic tu nie polerowano i dopieszczano tygodniami. Poza tym na wokal nałożono pogłos, co daje moim zdaniem niezły efekt. Dzięki tym zabiegom thrash metal grany przez Excuse nabiera przestrzeni i różni się od typowych produkcji w tym gatunku. Same numery z jednej strony agresywne, ale z drugiej nie stroniące od melodii. Mocną stroną są też solówki, a tych jest tutaj niemało.

Generalnie „Prophets from the Occultic Cosmos” słucha się całkiem przyjemnie. Szczególnie, że w mojej opinii ta płyta może przypaść do gustu nie tylko klasycznym thrashersom. Ciekawa to bowiem muzyka.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Black Crystal Visions
2. Blade of Antichrist
3. Prophets from the Occultic Cosmos
4. Goddess Injustice
5. Sworn to the Crimson Oath
6. Watchtower of the Trans-Dimension
Autor

12159 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *