Excoriate „…of the Ghastly Stench”

Wydawca: Nihilistic Holocaust

Nie miałem jeszcze przyjemności z Excoriate i nawet nie pamiętam, jakim cudem trafili pod moje gościnne strzechy. Ale cóż, przynajmniej ktoś więcej usłyszy o nich poza Chile, skąd pochodzą.

A przyznam się Wam, że to demo już u mnie jakiś czas leży i nie mogłem się zabrać za recenzję. Trochę się nawet tej mojej opieszałości dziwię, bo na „…of the Ghastly Stench” znajduje się muzyka, która trafia w moje gusta. Chilijczycy zawarli bowiem na tym demo cztery kawałki utrzymane w oldschoolowym stylu metalu śmierci. Trochę też tutaj doom metalu, trochę black metalu – ogólnie całość utrzymana jest właśnie w takiej konwencji przełomu ósmej i dziewiątej dekady. Jeśli miałbym porównać muzykę Excoriate do bardziej znanych bandów to pewnie zwróciłbym uwagę na Treblinka, może chwilami bardzo wczesny Asphyx… Fajne jest właśnie to, że Excoriate nie zrzyna konkretnie z danych zespołów (lub robi to tak, że trudno jest ich złapać za rękę) i potrafi skomponować nieźle swoje utwory – pewnie jakbym nie wiedział, że to demo zostało wydane w lipcu tego roku to można by mi było spokojnie wcisnąć kit, że to jakiś stary i zapomniany hord. Ja osobiście po tym co tutaj słyszę chętnie bym posłuchał jakiegoś pełniaka, bo w sumie te kawałki z demo dają radę i robią ochotę na więcej.

Możecie się obejrzeć za tą demówką, jeśli lubicie stary piwniczny metal. Chilijczycy ładnie się odnajdują w tym klimacie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Teofisto
2. Oh! Peaceful Derketa
3. Black Streams on the Ground of Cruelty
4. Ghastly Stench of Mortal Remains
Autor

10484 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *