Excommunicated „Skeleton Key”

Wydawca: UW Records

Amerykanie z Excommunicated postanowili na swoim debiucie „Skeleton Key” powyciągać nieco brudów z zamierzchłej historii kościoła katolickiego. Postanowili powytykać palcem (środkowym najczęściej) zbrodnicze czyny z czasów średniowiecza. I ubrawszy to wszystko w szaty Death/Black metalu oddają to tobie drogi słuchaczu na srebrnej tacy.

Że ja taką muzykę przyswajam bardzo chętnie, a i tematy tekstów ciekawe postanowiłem pownikać nieco w tą płytę no i przyznam, że mimo iż szału mnie ma to zasadniczo jest zajebiście. Obsadzona w raczej średnich tempach motoryka utworów, ciekawe wokale (dużo lepsze gdy wokalista porusza się po Death ‘ owych strunach głosowych, nieco słabiej gdy przychodzi mu wydobywać skrzeki), fajne sample będące fragmentami modlitw czy pieśni religijnych doskonale uzupełniają całość i łączą poszczególne utwory w jedną spójną płytę, która dzięki temu trzyma się kupy . Ciekawie prezentuje się ta idea np. w kawałku ”The Birth of Tragedy” – bardzo spokojnym i wręcz, powiedziałbym, dostojnym kawałku zdecydowanie wyróżniającym się na płycie, gdyż akurat on ni jak się ma ani do Death ani do Black Metalu.

No i generalnie bardzo fajnie i wszystko okej – z tym, że nic to nowego nie jest… no i te Black ‘ owe wokale… Wydaje mi się że jak by czarny metal wyrzucić i zastawić tylko Death metalowy korpus to by było dużo lepiej. Ale jak najbardziej materiał wart paru groszy.

 

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. The Abandonment of Hope
2. The Incorruptibles
3. Cry to Heaven
4. Minutes of the Corpse Trials
5. The Vatican Orgies
6. Christ’s Sword
7. When Death Claims Its Most Righteous Dead
8. The Birth of Tragedy
9. Keys to the Kingdom of God
10. The Sum of All Life’s Pain
Autor

859 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *