Exarsis „The Brutal State”

Wydawca: MDD Records

Zaczyna się niewinnie, spokojną gitarą, ale po chwili pojawiają się pierwsze ślady tego, ze za moment nie będzie już tak błogo i sielsko. Bo po chwili Exarsis pokaże swoje prawdziwe oblicze.

Exarsis to młoda kapela z Grecji, która wycina thrash metal. Nie czarujmy się, w Polsce thrash metal jest zajebiście na fali, zwłaszcza jeśli gra się go na wzór wczesnego Megadeth, Dark Angel, Flotsam and Jetsam lub jeszcze bardziej technicznych zespołów jak Atrophy, Defiance.. A Grecy tak właśnie grają. Okładka wzorowana zaś jest na motywach krążków z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystko utrzymane w konwencji – chwilami może nawet aż za bardzo. Nie mogę powiedzieć, że jest to złe granie, bo takim nie jest. Po prostu obecnie natłok zespołów podobnych do Exarsis jak i – jeszcze w większym stopniu fanów tych zespołów – jakby odbierał mi część przyjemności obcowania z tymi dźwiękami. Sam „The Brutal State” jest przyzwoitym thrash metalowym łomotem. Czy coś odróżnia ich od innych zespołów? Jedna sprawa – wokalista brzmi tutaj jak dziewczyna. No normalnie jak laska, aż szukałem w necie, czy się im skład nie zmienił, lub coś w ten deseń. Nie, za wokale odpowiada Alex, mężczyzna. Jeśli jest to dla Was jakieś naprowadzenie, to brzmi jak wokalista naszego rodzimego Metaliatora albo Debbie z Znowhite. I jakoś w męskim wykonaniu mi to nie pasuje powiem szczerze. Pod względem muzyki wpisują się w całą falę solidnych thrash metalowych zespołów i niestety ponad tą falę nie wyjdą, ale skłamałbym mówiąc, że nogi nie chodzą słuchając ich utworów.

Zapewne kilku thrasherów czyta Chaos Vault, myślę więc, że jest to propozycja tylko i wyłącznie dla nich. Mnie również się podoba. Niech tylko coś zrobią z tym wokalem!

Ocena: 7/10

 

Autor

11484 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *