Evil Existence „Summoning the Archaic Atrocity”

Ja doceniam, że niektórzy starają się i chcą chwalić rogatego poprzez granie mu hymnów. Jednak nie jestem pewien, czy Rogatemu o to właśnie chodzi.

Nie wiem, kim są muzycy Evil Existence, czy grali gdzieś wcześniej i czy grać gdzieś jeszcze zamierzają. Przesłali mi demo „Summoning the Archaic Atrocity”. Okładka jaka jest – widać obok. Ja nie rysuję pięknie, więc widzę, że z autorem obrazka mamy podobny poziom. A jak muzycznie? Kurwa, niestety podobnie. Prymitywny black metal bez ładu i składu. Słuchając go mam chwilami wrażenie, jakby zespół zrzucił swoje instrumenty ze schodów i nagrał cały ten hałas. Początek numeru zamykającego całość brzmi dość kakofonicznie, więc może być doskonałym przykładem. Utwory nie przekraczają raczej trzech minut – na moje szczęście. Do tego dochodzi kiepska produkcja, przez którą naprawdę ciężko rozróżnić, kim inspirują się członkowie Evil Existence. Chwilami brzmi to jak jakiś miks Blasphemy, Beherit i Hellhammer. Inspiracje więc zacne, jednak poziom wykonania mierny. Taka ocena była dawniej w szkole, za nim zastąpiono ją „dopuszczającym”. Tutaj mierny pasuje bardziej, bo niestety – Szatan nie dopuściłby ich nawet do przedsionka piekieł póki co.

Moje zdanie jest takie – nie wiem, ile chłopaki grają ze sobą, podejrzewam po prostu, że zapał przeważył nad chłodną oceną swoich umiejętności. Proponuję jeszcze spędzić trochę czasu w salce prób. No chyba, że ktoś mnie w chuja robi, a ja na kacu nie kojarzę, hehe…

Ocena: 3/10

Tracklist:

01. Infant Evisceration

02. Evoke the Presence of Belial

03. Christi Delicta

04. Mercy Denied (Barabah Rise)

05. Wasteland of Plutonium Atrocity

Autor

11628 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *