Eternal Helcaraxe „Against All Odds”

Wydawca: Abyss Records

Nieznany był mi wcześniej ten zespół, co nie powinno być dziwne, jako, że ich debiutancki krążek dopiero ma się ukazać. Ale już wiem, że go nie kupię.

Zespół zowie się Eternal Helcaraxe i jak głosi ich notka biograficzna, uprawiają oni sztukę o nazwie Irish Black/Epic Metal. Nie wiem, jak rozróżnić Irish Black od na przykład Polish Black albo Danish Black, bo jak dla mnie jest to zwykły, kiepski black metal, w którym za wiele się chce przekazać, ale za mało ma się pomysłów na ciekawe kompozycje. Jeśli goście myślą, że epickość powstaje w wyniku włączenia organków do prądu, mam dla nich przykrą wiadomość. Otóż – uwaga – nie. Goście rżną z chwilami normalny, przeciętny black metal, czasem dodając do tego klawisze, które są po prostu… ładne… Serio, partia parapetu z kawałka „Invictus” kojarzy mi się z jedną piosenką Bjork… A potem chłopaki zaczynają śpiewać jak metalcore’owi kastraci… kurwa, black emo metal? Naprawdę, tak mi się to kojarzy. „We Assist Death” zaczyna się równie leciutko, potem panowie zaczynają rzeźbić już w bardziej tradycyjnym skandynawskim stylu. Co nie zmienia faktu, że jak dla mnie to „Against All Odds” nie trzyma się kupy. A ciągnie się straszliwie, bo pięćdziesiąt minut muzyki – bardzo przeciętnej muzyki – to za wiele na moje uszy. Panowie wrzucili tu chyba wszystkie swoje inspiracje, nie przykładając się zbytnio do ich posegregowania. Skandynawię, pagan/heathen, epic, emo, melancholic, melodic, bombastic… Jeszcze frytki do tego… A, sorry, zagalopowałem się. Jasne, znajdą się tu niezłe momenty, jak początek „Echoes Through Our Blood”, ale i to panowie potem spierdolą. Nie, sorry, ta płyta nie jest dla mnie.

Against All Odds” po trzecim przesłuchaniu zaczęła mnie wkurwiać (wcześniej śmieszyła, nieco potem drażniła). Zdecydowanie ją Wam odradzam. Szczęśliwie w kolejce do recenzji są mocniejsze pozycje…

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Claim Your Place With the Gods
2. One Stands Still Here
3. Invictus
4. We Assist Death
5. Shadow of the Wolf
6. As the Snow Gathers
7. Echoes Through Our Blood
8. Against All Odds (All the Battles to Come – Part II)
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *