Ereb Altor „Blot · Ilt · Taut”

Ereb Altor Blot · Ilt · TautWydawca: Cyclone Empire Records

Podejrzewam, że Bathory to jeden z częściej coverowanych zespołów. Osobiście do coverów mam stosunek dość ambiwalentny, ale jak to mówią, dobry cover nie jest zły. Najlepiej, jeśli to jakiś jeden bonus na krążku. Cała płyta z coverami – jak dla mnie to gorzej.

Jeszcze jak jest to trybut, gdzie kilka grup coveruje jakąś jedną, zasłużoną kapelę – to w porządku. Ale jak jedna kapela coveruje na całym albumie inne zespoły, lub zespół –  można podejrzewać lenistwo. A w przypadku takiego Ereb Altor to już w ogóle. Bo wyobraźcie sobie płytę z coverami Bathory w ich wykonaniu, skoro ten zespół to jeden wielki hołd dla Bathory. No, ale może chłopaki stwierdzili, że są osoby na tym padole łez, które się nie domyślają, skąd zespół z Gävle czerpie inspiracje. W związku z tym na „Blot • Ilt • Taut” jest sześć dowodów na to, że Bathory to ich religia. Cóż, podobną rzecz wydało chyba jakiś czas temu Watain, ale nie słyszałem tej płyty, a i zbiór numerów był nieco inny. U Ereb Altor większość to kawałki z wikińskiej ery Bathory (może poza „Woman of Dark Desires”, które i tak zostało zaaranżowane jakby miało zostać wyjęte z takiego „Blood Fire Death”). Jak zaś muzycznie? No wiecie, Ereb Altor przerabiając Bathory raczej nie spierdoli ich numerów, stąd też i „Blot • Ilt • Taut” słucha się okej. Pewnie jeśli ktoś jest maniakiem Bathory czy ogólnie pagan/viking metalu to ma większą podjarkę niż ja. Lubię, owszem, ale szczerze to nie widzę większego sensu w wydawaniu takiej płyty – może poza oczywistym komercyjnym celem.

Nie przeczę – ten krążek jest OK, z tym że wole posłuchać sobie Bathory w oryginale. Ale pewnie kilka osób sobie to zakupi, ja im nie wróg a nawet przeciwnie – pochwalę. Ale wyjątkowo bez oceny, bo sam nie wiem, jaką wystawić dla takiej płyty. Dla mnie jest w porządku, a dla maniaków – bardzo dobrze.

Tracklist:

1. A Fine Day to Die (Bathory cover)
2. Song to Hall Up High (Bathory cover)
3. Home of Once Brave (Bathory cover)
4. The Return of Darkness and Evil (Bathory cover)
5. Woman of Dark Desires (Bathory cover)
6. Twilight of the Gods (Bathory cover)
7. Blood Fire Death (Bathory cover)
Autor

11993 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *