Entropia “Ufonaut”

Entropia UfonautWydawca: Arachnophobia Records

Dzięki uprzejmości Wszechpotężnej mogę już od jakiegoś czasu rozkoszować się dźwiękami generowanymi przez nową Entropię. Ten zespół bardzo przypadł mi do gustu od momentu, gdy po raz pierwszy posłuchałem debiutu. Mało tego: muszę przyznać, że „Vesper” regularnie wraca do mojego odtwarzacza i niezmiennie dostarcza mi takiej samej radości z odsłuchu.

Dlatego też z wielkim niepokojem oczekiwałem nowego wydawnictwa. Chłopaki w wywiadzie zarzekali się, że nowa płyta będzie diametralnie inna. Ja się z tym zgodzić nie mogę. Dla mnie „Ufonaut” to dalsze kroczenie ścieżką obraną, na „Vesper”. Chłopaki maszerują jeszcze pewniej, jeszcze śmielej. Nie oglądają się na nikogo i dlatego mam wrażenie, że jesteśmy świadkami powstawiania zupełnie nowej jakości na polskiej scenie. Czegoś nowego w temacie post metalu. Ja lubię takie klimaty, ale zawsze drażniło mnie to, że jest mnóstwo kapel, które traktują post metal jak pole do popisu swoich umiejętności, wirtuozerii. Tak muzyka zaczyna wtedy zbliżać się do klimatów progresywnych, a z tego miejsca niedaleko do zwyczajnej muzycznej masturbacji. Entropia unika tego kierunku. Ich muzyka jest bardzo uproszczona, transowa, hipnotyczna. Utwory bazują na kilku nieskomplikowanych riffach, ale są ona poukładane tak, że tworzą naprawdę potężną całość. Wszystko tu chodzi jak w szwajcarskim zegarku, nie ma zbędnych elementów. Bardzo podoba mi się to, że Entropia niejako dojrzała, ostygła i okrzepła. Chłopaki znaleźli swoją niszę i zabarykadowali się w niej. Wiele radości sprawia mi słuchanie tej muzyki i na pewno sprezentuje sobie „Ufonaut” na fizycznym nośniku.

Jeśli macie ochotę na kawałek naprawdę profesjonalnego post metalu bez dziwnych muzycznych akrobacji to zachęcam do zapoznania się z tą płytą. Mamy dopiero pierwsze kilka dni nowego roku a tu już taki strzał się szykuje…

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Fractal
2. Samsara
3. Ufonaut
4. Apogeum
5. Mandala
6. Paradox
7. Veritas

zoloft for sale online100mg of zoloft for anxiety
buy stromectol ivermectinStromectol 3 mg tablets
prednisone generic price Prednisone natural alternative
order arimidex canadaAnastrozole generic cost

Autor

882 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *