Enormicon „Storm of Swords”

Kontakt: Enormicon

Kolejny krążek, który swoje odleżał. Takie mam postanowienie, by nadrobić zaległości. Sięgnąłem więc po debiut Enormicon – kapeli z Teksasu.

Nie spodziewajcie się jednak, że na „Storm Of Swords” znajdziecie muzykę country. Enormicon wysmażyło nam pół godziny stoner/doom metalu, ale powiem Wam już na wstępie – jak lubię ten gatunek, tak Enormicon nie rzucił mnie na kolana. Ba, nawet nie spowodował, że z chęcią powracam do ich pierwszego albumu. Panowie nudzą, ot co. Nie ma to zbyt wiele miłych, soczystych, bujających fragmentów, za które tak cenię sobie właśnie stoner/doom metal. Enormicon swoją muzyką mnie po prostu usypia – niby pół godziny to nie wiele, ale w tym przypadku się to ciągnie niemożliwie. Atmosfera tej muzyki może kojarzyć się z narkotycznymi hajami, ale jak mówi stare polskie przysłowie – „zażywasz – przegrywasz”, więc słucham tego albumu jedynie przy herbatce. Może to przez to? Jedyny kawałek, który wpadł mi w ucho to „Dark Forces”, gdzie panowie trochę bardziej dołożyli do pieca, riffy są jakieś bardziej motoryczne i generalnie ten wałek wybija się na tle pozostałych numerów z „Storm Of Swords”.

Przyznam szczerze, że kilka półgodzinnych sesji z Enormicon pozbawiło mnie trochę cennego czasu. Nic ciekawego tu nie znalazłem. Jedyną moją konkluzją niech będzie fakt, że lekarze powinni przepisywać podobne sesje z tym albumem osobom mającym problemy z bezsennością.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Slaghammer
2. Pray for Death
3. The Gargantuan
4. Dark Forces
5. Fury Shall Know the Warmth of Your Blood
6. Brotherhood of the Plague
Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *