Empatic „Ruined Landscape”

Empatic Ruined LandscapeWydawca: Terrasound Records

I po pewnym czasie Empatic przybył z nowym krążkiem. Po jakim czasie? Nie mam pojęcia, nie zajmowała mnie nigdy jakoś ich twórczość.

Słyszałem wcześniejszy krążek i był okej. Jakiś czas temu dostałem zaś nową płytę, zatytułowaną „Ruined Landscape” i przechodziłem koło niej tak kurwa wiele razy, że aż mi teraz wstyd. Co ją odsłuchałem, to odkładałem na półkę i myślałem – reckę napiszę kolejnym razem. Ale powód może być jeden tylko – nie urwało mi dupy, jak po kebabie z dworca. Oczywiście, doceniam produkcję – ciężar powoduje, że pękają Wam naczynka w oczach. Doceniam zapał, doceniam zacięcie, że zespół ciągnie sobie ten wózek już prawie dziesięć lat. Tylko, że muzyka mi się nie podoba. Zbyt nowocześnie, trochę za wiele melodii – ale muszę oddać sprawiedliwość, że nie jest to płyta z typowym melodyjnym death metalem. Jest to płyta z death metalem, tyle że dość przystępnym, choć brutalnym i ciężkim. Można by to nazwać death/thrash metalem, ale to mi niezbyt pasuje. Słychać, że Empatic ma pomysły, całkiem dobre, ale ten album nie różni się od wielu innych, które dostaję z dużych wytwórni i które atakują Was z kolorowych magazynów lub koszulek młodzieżowych. Ale nie dostaną u mnie punktów za to, że są z Polski ani im za to ich nie odejmę. Niczym Max Kolonko mówię jak jest – jest okej, tyle że nie dla mnie. Zbyt czysto i miło w tym napierdolu jest, ot co.

O dziwo, dziś ja zastosuję tak zwaną „Złotą Ocenę Efa”. Pewnie się już w większości domyślacie, ale niech tam, hehe – płyta porządna, ale nie dla mnie.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Trauma
2. Crimen Pessimum
3. Ruined Landscape
4. Oblivion Path
5. Ambush
6. Valley of Shadows
7. Obsession
8. Fight
9. Countenance of Fear
10. Struggle (EmpatiC II)
Autor

10873 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *