Embrional „Absolutely, Anti-Human Behaviors”

Wydawca: Old Temple

Robiłem ja swojego czasu recenzję „Cusp of Evil” zespołu Embrional. Ni cholery nie pamiętam, co wtedy napisałem, ale po konsylium z Oracle ustaliłem, że było to w stylu: „coś z tego zespołu będzie”. Jeśli jednak napisałem wtedy inaczej, to znak że jestem idiotą.

Płyta którą miętolę już od jakiegoś czasu, to moc i agresja wylewające się z każdego dźwięku. To death metal w czystej postaci, acz nie taki jednak zwykły. Embrional – co tak nieśmiało mi się przypomina – już te parę lat temu postawił na łamanie konwenansów i stereotypowego podejścia do śmierć metalu . Na „Absolutely, Anti-Human Behaviors” panowie postawili na kompozycje zróżnicowanie o bogatych aranżacjach, a jednocześnie walących po prostu w ryj bez żadnych wysublimowanych kocich ruchów. To wciąż przecież jest death metal, abstrahując od tego, jak bardzo Embrional postanowił utrudnić nam odbiór swojej muzyki wprowadzając połamane pomysły. A jak się nieco nimi zmęczycie, to i ballada się znajdzie. No, może przesadziłem, ale… Zresztą sami posłuchajcie. Zresztą właśnie utwór o którym wspomniałem przed chwilą ( „Beyond the Abyss”), jest jedynym ciepłym kawałkiem na tej płycie. Tak moi drodzy czytacze nie ma co przecierać oczu, tak właśnie napisałem. Bo „Absolutly Anti-Human Behaviors” ma cudownie zimny, wyrugowany z ludzkich uczuć, klimat. To wraz z muzyką tworzy piękne połączenie i dostajemy płytę, która na moje prywatne oko wysoko w tym roku będzie we wszelkich top10. Wiem, wiem – dopiero marzec, ale to po prostu słychać. Ta płyta nie bierze żadnych jeńców, bo ciężko jakiś znaleźć jak zrzuca się taki muzyczny napalm. Za brzmienie odpowiada Malta i wykonał tu kawał dobrej  roboty. Naprawdę, zajebisty kawał death metalu. Kombinowany, ale na szczęście nie skomplikowany. Taka to prawda o „Absolutely, Anti-Human Behaviors”

O ile faktycznie „Cusp of Evil” zniknął z mojego banku pamięci, to „Absolutely…” na pewno w nim zostanie, bo jakoś nie mam się go ochoty pozbywać z odtwarzacza. Premiera 30 marca, więc szykujcie diengi, bo warto. A ja przypomnę sobie – jak tylko znajdę – „Cusp…”.

Ocena: 9/10

Tracklist:

01. Possessed by Evil
02. Disgraceful Enslavement
03. Absolutely Anti-Human Behaviors
04. Necropolis
05. The Last Step into Nothingness
06. Beyond the Abyss
07. Maniacal Madness
08. Bestial Torture
09. Dismal Sign
10. Mankind’s Decline

 

Autor

3792 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *