Eggs of Gomorrh “Outpregnate”

Wydawca: Krucyator Productions

To może ja już na wstępie powiem, że nowy minialbum Eggs of Gomorrh to jedna z lepszych rzeczy, jakie spotkały scenę w 2019 roku. I będę się tego trzymał.

Szwajcarzy nie są szerzej znani, trochę się to poprawiło po koncertach jakie odjebali w Polsce u boku Archgoat. Mamy nadzieję naprawić to niedopatrzenie, bowiem najnowsza propozycja od tej kapeli to istny gruz na me serce. „Outpregnate” to niewiele ponad kwadrans mocarnego black/death metalu, który pozostawia na języku posmak siarki, a na skórze ślady oparzeń. Brutalność, ale równocześnie i majestat tych dźwięków poraża. Skala zniszczenia jaką niesie ze sobą „Outerpregnate” przez te kilkanaście minut zdecydowanie przewyższa inne zespoły, które mają za sobą wsparcie większych labeli, większą popularność, czy są głębiej zakotwiczone w świadomości maniax. Ale co do tego ostatniego – myślę, że to się wkrótce zmieni. Eggs of Gomorrh wzbija się na wyżyny diabelstwa dzięki tej EPce, ich brudny i chaotyczny przyczerniany death metal jest naprawdę rewelacyjny, a wściekłość tej muzyki moim zdaniem trudno porównać do jakichś innych płyt wydanych w nieodległym czasie. Dlatego też zachęcam Was – ba, zobowiązuję! – do nabycia „Outerpregnate” przy najbliższej, nadarzającej się okazji.

Dobra, tyle gadania, bo podejrzewam, że kto miał sobie wziąć moje słowa do serca to już wziął. A inni i tak pobiegną i kupią nowego Behemotha i będą mówić, że fajna metalowa płyta.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Gnaruris DCCXIV
2. Deathinjekt
3. Prophetyphus
4. Prayeggrh
5. Outpregnate
6. Domination Xtasy (Arkhon Infaustus cover)
Autor

12296 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *