Ectovoid “Dark Abstraction”

Ectovoid Dark AbstractionWydawca: Hellthrasher Productions

Ectovoid – większość z Was zapewne miała szansę poznać ten zespół dzięki Hellthrasher Productions. Dziś ta sama wytwórnia przynosi nam, jak na tacy, drugi album zespołu. I jak to mówią aktorzy porno – ponownie trzeba się będzie spuszczać.

Nic dziwnego w tym fakcie. „Dark Abstractions” to bowiem naprawdę bardzo dobry album. Przynajmniej równie dobry, a może nawet lepszy od poprzedniczki, „Fractured in the Timeless Abyss”. Pomimo że w zasadzie muzycznie niewiele się zmieniło – wciąż mamy do czynienia z death metalem starej szkoły. Inspiracje od czasu debiutu też niewiele się zmieniły, ponieważ w muzyce Amerykanów nadal słychać chwilami Incantation, ale również taki Asphyx, może Bolt Thrower. Ponadto uważam, że sporo pierwiastków z tego krążka mogłoby znaleźć się na przykład na albumie Necros Christos czy Sonne Adam– to podobieństwo przewija mi się w sumie cały czas, może z uwagi na podobny wokal: chrypliwy, z lekkim pogłosem. Do tego w kilku momentach Ectovoid używa zbliżonych środków stylistycznych, melodyki, czy ogólnie mówiąc – idzie wyczuć podobny klimat. To nie zarzut. Muzyka Ectovoid jest po prostu mroczna i intrygująca, a zarazem tak naprawdę niczego nowego to trio nie wprowadza. Robi swoje i robi to bardzo dobrze. Plusem, i to olbrzymim, jest właśnie umiejętność wymieszania starych wzorców, jak i tych trochę nowszych, co daje świetny efekt, łamiący kości, ale równocześnie napełniający słuchacza uczuciem, że pomiędzy tymi riffami czai się coś więcej niż tylko muzyka.

No, jest to chyba najlepsza pozycja wydawnicza tego labelu w 2015 roku. A w zanadrzu Hellthrasher ma jeszcze kilka strzałów, na które liczę. Poczekamy, co to będzie, a czekanie umilę sobie po raz kolejny obracając „Dark Abstractions” w odtwrzaczu.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Obscure Altars  
2. Visions of Reflective Decay  
3. Mental Netherworlds  
4. Precipice of Absolute Chaos  
5. Rituals of Hallucination  
6. The Expanse Between Slumber and Death  
7. A Prisoner of Paradox  
8. Spawned from Unending Mystery

 

Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *