Eclipse “Triumph of the Pain”

Wydawca: Metal Scarp Productions/More Hate Records

Eclipse to nazwa niezbyt oryginalna, ale cóż zrobić. Dodatkowym jej minusem jest, że w ogóle nie zwiastuje tego, co czeka nas po odpaleniu „Triumph Of The Pain”.

Bo w jaki sposób zaćmienie ma się kojarzyć z brutalnym death metalem, tego nie wiem. A właśnie to jest muzyka, jaką para się trio z Ukrainy. Przyznam, że gdy mowa o death metalu, zawsze bardziej ciągnęło mnie w stronę jego staroszkolnej odmiany, jednak i u Eclipse można znaleźć elementy charakterystyczne dla takich kapel jak Cannibal Corpse (choć raczej późniejsze niż z okresu Chrisa) czy Suffocation. Niezaprzeczalnie ma ten krążek jebnięcie! Często bowiem jest tak, że kapela nie prezentuje sobą wiele więcej ponad czystą brutalność. Tutaj owszem – jest brutalnie, ale czas spędzony z „Triumph Of The Pain” nie należy do straconych, bo tej makabreski słucha się z przyjemnością. W większości przeważają tu szybkie tempa, jednak i z kilkoma zwolnieniami mamy do czynienia, podczas których brutalny growl Vladimira przechodzi w klasyczne prosiakowanie. Nihil novi, ale jednak wypada to nad wyraz efektywnie – czuję się tym materiałem poturbowany, zgnieciony (w przypadku takiego „Dream Forgotten After First Try”, gdzie tempo jest wolne niczym magiel) czy porąbany, w zależności od tempa i intensywności danego wałka.

W zasadzie to na tym krążku nie ma się do czego przyczepić, jeśli ktoś lubi brutalny death metal. Chwalić i pisać peany złotymi zgłoskami też zapewne nikt nie będzie, ale w gruncie rzeczy – materiał wart przesłuchania.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. AK-47
2. One Word
3. Mindsuffer
4. Last Breath
5. Nothing but the Hate
6. Upgrade
7. Dream Forgotten After First Try
8. Triumph of the Pain
9. Epilepsy Bout
Autor

12283 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *