Dungeon „Purifying Fire”

 

Wydawca: Dying Victims Productions / Me Saco un Ojo Records

O widzisz, i to jest speed metal, jakiego chcę słuchać. Zresztą jeśli speed metalowy album ukazuje się w stricte death metalowej wytwórni to musi być albo dobry, albo ktoś musi się tutaj nie znać.

A raczej nie posądzam włodarzy Me Saco Un Ojo Records o kiepski gust, o czym nausznie się przekonałem. Wespół z Dying Victims Productions wydali oni elegancki minialbum Brytyjczyków z Dungeon. Krążek zatytułowany jest „Purifying Fire” i rzeczywiście jest odtrutką na sporą część chujowych metalowych zespołów, które dziś grają metal, a jutro zaczną zbierać znaczki. To znaczy ja nie wiem jak będzie w przypadku Dungeon, ale życzę im długiej kariery i więcej materiałów jak ten. Bo ja osobiście uwielbiam takie brudne brzmienie, dzięki któremu jadowite riffy kąsają jeszcze bardziej, hardy głos wokalisty dzięki temu jest jeszcze bardziej szorstki i ogólnie całość brzmi jak z kasety nagranej trzydzieści lat temu. Niemiecka scena z połowy lat osiemdziesiątych kłania się nam tutaj w pas, podejrzewam też, że ino ino a nastoletnie laski na instagramy będą wrzucały swoje zdjęcia w obcisłych koszulkach z dodatkiem #dungeon – co osobiście mi nie przeszkadza, hehe. To zdecydowanie prosta muzyka, nie wymagająca wielkiego skupienia, co aktualnie mi odpowiada – jest agresywnie, szybko i surowo. Oryginalności oczywiście nie stwierdzono, ale po co to komu? Jest tak jak Oracle lubi.

Dungeon wypuściło naprawdę porządną EPkę – zainteresujcie się nią wszyscy Wy, niepoprawni oldschoolowcy.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

Side A
1. Death from Above
2. Queen of Sin
3. Traitors Gate
Side B
4. Spectral Blitz
5. Innocent Evil
6. Purifying Fire
Autor

11161 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *