Drünken Bastards/Rötten “Global Nuclearism”

Wydawca: Metal Ör Die! Records

Nie jest to może najświeższa propozycja, ale nie mogłem sobie odmówić jej zrecenzowania. Głównie z powodu Drünken Bastards, którzy to mają w moim serduchu zapewniony ciepły kącik, wikt i opierunek.

Ale i druga kapela okazała się wcale przyjemna, hehe. Zacznijmy jednak od Pijanych Bękartów. Ich część splitu to pięć numerów z koncertu w Budapeszcie. I mamy tu całe spektrum szaleństwa jakim emanuje muzyka Drünken Bastards. Pijacki punk/black/thrash metal w jak najlepszym stylu, do tego brzmienie nawet nie jest takie złe jak się tego spodziewałem. Oczywiście cieszę się bardzo, iż nie zabrakło mojego ulubionego „Drink With Satan”, haha! Ale i tak szkoda, że jest to jedynie mały wycinek z ich setu. Cóż, pozostaje mi mieć nadzieję, ze któregoś pięknego dnia zawitają do Polski. Kapela numer dwa pochodzi z Meksyku i zwie się Rötten. Stylistycznie nie odbiegają daleko od swoich węgierskich kolegów. Tutaj nie mamy do czynienia z kompilacją kilku utworów, w tym coveru Minor Treat. Całość, jak już rzekłem, bardzo pasuje do madziarskiego pijackiego thrash’n’rolla, szczerze mówiąc, gdyby nie wokal to można by podejrzewać, że to ta sama kapela, haha. No, może „Burn Them” ma w sobie więcej typowo speed/thrash metalowego jadu. Wszędzie czuć jednak brud meksykańskiej mordowni i wszechobecne opary porozlewanej tequilli, hehe. Czyli klimat do takiej muzy wymarzony.

 

Uwielbiam takie granie – choć wyznania takie wychodziły spod moich palców co tylko trafiła mi się płyta w podobnym klimacie. Ale ja się nie zmienię. I niech oni również nie próbują, heheh. Do dna!

 

Ocena: 8/10 i 8/10

Tracklist:

Drünken Bastards
1. Baptized in Speed and Blood
2. Alcoholic Big Tits
3. Destroy the Factory
4. Drink with Satan
5. Toxic Patrol
Rötten
6. I Smell My Fingers to Remember Yer Pussy, Bitch
7. Small Man Big Mouth
8. Murder
9. Burn them
10. Your Funeral(Poser) rehearsal 2006
Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *