Dross Delnoch “In the Vortex of Centuries”

 

Wydawca: Werewolf Promotion

Nigdy jakoś nie ciągnęło mnie w stronę ukraińskiego metalu. Mam paru swoich faworytów, których lubię sobie odpalić przy piwku, ale nic ponadto. Jeśli masz podobnie, to możliwe, że Dross Delnoch i ich „In the Vortex of Centuries” sprawi, że będziesz chciał/chciała spojrzeć głębiej na ich scenę.

Encyklopedia każdego szanującego się konesera metalu głosi, że mamy tutaj do czynienia  z black metalem. I jest to określenie dość krzywdzące, ponieważ album ten ocieka wręcz różnorodną zawartością. Znajdziemy tutaj partie klawiszowe, akustyczne oraz mocno inspirowane rockiem chwyty. Nie doszukujcie się tutaj atmosfery zatęchłego trupa. Ukraińcy postawili tutaj na weselsze klimaty, z których wylewa się duch słowiańszczyzny. Są tutaj momenty, gdzie można poczuć całą tę „epickość”, jak i podmuchy melancholii, nad którymi można popaść w zadumę. A to za sprawą różnorodnych świetnie wyważonych riffów. Tak wiele ciekawych solówek dawno nie przewinęło się na jednej płycie! Osoba odpowiedzialna za nie dostaje ode mnie wirtualne poklepanie po plecach. Wokal to zaś standardowe wycie, które można usłyszeć na wielu innych krążkach z tamtych okolic. Jednak nie burzy on w żaden sposób klimatycznej otoczki. Oczywiście wszystko jest tutaj odśpiewane w języku ojczystym. Nie czuć tutaj ani grama tego, że coś tutaj zostało odegrane na odpierdol. Coś czuję, że trochę im zajęło uzyskanie pożądanego efektu. Nie taki ukraiński black metal straszny jak go malują.

Jeśli ktoś poszukuje bardzo atmosferycznego grania pękającego w szwach zawartością, to czym prędzej warto zabrać się za odsłuch tego materiału. Bardzo pozytywnie zaskoczenie. Będę z nieskrywaną przyjemnością powracał do tej płyty.

Ocena: 8/10

Tracklista:

1. Пробудження (Awakening)

2. В Вихре веков (In the Vortex of Centuries)

3. Хтонічний (Chthonic)

4. Стальным путём войны (By the Steel Path of War)

5. Песни северных ветров (Songs of Northern Winds)

6. Останній похід (The Last Campaign)

7. Призраки грядущего (Ghosts of What Lies Ahead)

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *