Driller „All Shall Burn”

Driller to kapela z Polski i coś mi się obiło o uszy, że grają thrash/grind core. By być szczerym, tego ostatniego nie słychać na ich debiucie w ogóle.

Trójmiastowi wypuścili bowiem niedawno swój pierwszy duży krążek zatytułowany „All Shall Burn”, a na nim dziesięć kawałków, które osobiście określiłbym jako miks thrashu i death’n’rolla. Zwłaszcza ten ostatni gatunek brałbym pod uwagę opisując muzykę Driller – słychać tu inspirację Motörhead, słychać chwilami obecne wcielenie Entombed (zwłaszcza wokal jest bardzo podobny do barwy LG), a ten thrash to raczej w trochę bardziej nowoczesnym stylu, na przykład pod Overkill czy Testament – ale raczej śladowo. Nie powiem, dość energetyczna ta muzyka, niektóre wałki naprawdę mi się podobają („Rock’n’Rolla” najbardziej), jednak w odbiorze całości płyta wypada raczej średnio. To znaczy, nie porywa mnie – a powinna , biorąc pod uwagę styl, w jakim obraca się Driller. Jest napierdol, jest szybkość, ale jakoś klimat mi umyka. Ponadto brzmi to chwilami, jakby kapela nie mogła do końca się zdecydować, w którym kierunku chciałaby pójść, a rozkrok w jakim stoją pomiędzy zmetalizowanym rock’n’rollem a death/thrashem jest zbyt szeroki i podejrzewam, że w takiej pozycji trudno utrzymać balans.

Cóż, jakoś nie przekonała mnie płyta Driller – podejrzewam, że ta muzyka nabiera innego wymiaru odgrywana na żywo, bo taka jej uroda. Ale z krążka jest przeciętnie.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Zombie Invaders  
2. Judgement Day  
3. Pleasure To Kill  
4. Rock’n’Rolla  
5. Rattlesnakes Terror  
6. Drill&Blast  
7. Big (Pig) Big  
8. Madness INC. (F20.0)  
9. Rush Of The Dead  
10. Screaming In The Rain (Gene Kelly cover)

 

Autor

10574 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *