Drama „As In Empty Grave”

Wydawca: Black Devastation Records

Jak Wam powiem, jak długo męczyłem ten krążek to i tak mi nie uwierzycie. Dziesięć miesięcy? Aż w końcu wczoraj podjąłem męską decyzję. I poszedłem po piwo.

A jak już wróciłem, to zasiadłem nareszcie do zrecenzowania nowego albumu rosyjskich black metalowców z Drama. Drugi w ich dyskografii. A zeszło mi z nim tak długo, bo jakoś za każdym razem trudno mi było dotrwać do końca „As In Empty Grave”. Krążek trwa godzinę i pierwsze co uderza w uszy to naprawdę dobre brzmienie. Tak powinien brzmieć black metal tego sortu – wszystko słychać, ale czuć też mrok tej muzy. Aha, zapytacie zapewne – jakiego sortu? Cóż, mnie osobiście Drama kojarzy się z ostatnimi dokonaniami Satyricon, z Immortal, trochę z Dissection. Brzmi zachęcająco? Brzmi, ale gorzej wychodzi to w praktyce. Wszystko zabija długość utworów i całego krążka. Ponieważ na granie dziesięciominutowych utworów trzeba mieć pomysł, a niestety Drama zapętla się już w połowie kawałka. Dlatego zdecydowanie bardziej podobają mi się tutaj strzały w stylu „Possessed by Darkness” czy „Assault by Chaos Hysteria”. Oczywiście w tych długaśnych kawałkach nie mamy tylko jednego motywu, Rosjanie coś tam starają się kombinować, ale na moje ucho, nie składa się to w spójną całość. Choćby te wszystkie wyciszenia, przestery trwające w nieskończoność – zakładam, że miały tworzyć klimat, jednak w moim przypadku się to nie sprawdziło. Ale na przykład inne recenzje są całkiem pozytywne, więc chłopaki nie będą się załamywać gorszą recenzją w jednym Chaos Vault. Nie mam więc wyrzutów, hehe…

Cóż, tym razem nie klęknałem. Cieszę się, że już mi recenzja „As In Empty Grave” nie będzie spędzała snu z powiek. Jak ktoś ciekawy niech szuka krążka Drama, bo może akurat jemu do gustu to przypadnie. Dla mnie jest przeciętnie.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. About the Meaning of the Quest
2. Around the Flame
3. Irae Nominem Tui
4. Possessed by Darkness
5. As in Empty Grave
6. In Hands of My Empire
7. Assault by Chaos Hysteria
8. Cold has Burst to Me
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *