Doomsday „Doomsday”

Wydawca: Disorder Recordings

Kapel o nazwie Doomsday jest jak nasrał. Ten konkretny zespół pochodzi jednak z Chicago i gra coś na kształt współczesnego delikatnie melodyjnego Death Metalu ze sporym wpływem Thrash i Crust. To tak gwoli informacji podstawowych dotyczących ich debiutanckiego EP o nazwie „Doomsday”.

Kolesie z tego akurat Doomsday z niejednego metalowego pieca już przysłowiowy chleb jedli wiec wiedzą generalnie, na czym polega granie agresywnej muzyki. I taki jest też ich debiut: delikatny przekop z pazurem miejscami całkiem fajne penetrujący uszy. Numery ciekawie skomponowane, widać, że nie byle pierwsze lepsze typki, które dopiero, co wylazły z garażu a konkretni muzycy obsługują instrumenty. Ale żeby nie było tak kolorowo i żeby nie wyglądało, że mi się ta płyta jakoś strasznie podoba muszę napisać kilka niepochlebnych słów. Po pierwsze; brzmi mi miejscami ta muzyka zbyt nowocześnie i zbyt, że tak powiem matematycznie i przewidywalnie. Nieraz jeden riff powtarza się regularnie przez cały numer, co daje wrażenie pewnej monotonii. Poza tym brzmienie: brakuje tu tego brudu tak charakterystycznego, choćby dla Crust’owych nagrań. Nie siedzę w tej muzyce za głęboko, ale z tego, co słyszałem to zawsze podobało mi się to brudne i agresywne brzmienie dające wrażenie koncertu w jakiejś zaszczanej budzie albo próby w zatęchłym baraku. Tu trochę tego brakuje i sam zespół określający się, jako Death / Crust’owy powinien chyba zadbać o takie brzmienie. A może ja się po prostu czepiam, nie znam i powinienem spierdalać hehe. Mimo że mam mieszane uczucia zarówno do tego albumu jak i do tej muzyki to na wielki plus zasługuje cover, który chłopaki dorzucili na deser a mianowicie „I Kill Everything I Fuck” z przyjemnym dla ucha refrenem w oryginalnym wykonaniu wiadomo, kogo.

Podsumowując: nie zrobiła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia ta płyta, ale za cover oczko wyżej wiec jestem w sumie na „tak”, ale zaznaczam, że szału nie ma.
Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. She Will Be the One  
2. The Punishment  
3. Bring Down the Knife  
4. Empty Vessel  
5. Black Judas  
6. I Kill Everything I Fuck (GG Allin cover)

 

Autor

844 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *