Doombringer „Ancient Abominations”

Wydawca: Societas Ocularoum Arcanorum

Dobrze, że istnieje coś takiego jak instytucja wznowień i reedycji, dzięki czemu takie gapy jak ja mogą zaopatrzyć się w materiały dotąd niedostępne. Jak demówki Doombringer na przykład.

Na „Ancient Abominations” dostajemy obie demówki zespołu podane na srebrnej… dupa, na srebrnym dysku. I raduje się me serce i strzępy duszy, że ktoś wyszedł z taką inicjatywą, bo ta muzyka zasługuje na utrwalenie jej piwnicznego smrodu, osadzajacego się w drogach oddechowych kurzu i poczucia irracjonalnego strachu. Doombringer udanie łączy greckie wzorce Varathron i Necromantia ze szwajcarskimi wpływami wczesnych produkcji Samael. Sami widzicie, że nie rzucałbym słów na wiatr i nie zachwycał bez powodu nad tą kompilacją. Ten materiał ma w sobie coś obłąkanego, jakąś dzikość i pierwiastki pierwotnego zła. Produkcja na pewno odstręczy wszystkich tych, którzy w metalu szukają jedynie możliwości zaimponowania kolegom czy wkurwienia starych. Same kawałki należą do prostych, rytmicznych, ale równocześnie kurewsko posępnych, z chorą atmosferą. Szczerze Wam przyznam, że zajebiście podoba mi się ta muzyka i myślę, że maniakom prawdziwego podziemia również przypadnie ona do gustu, o ile jeszcze nie znają tej kapeli. Doombringer, jak na zespół o takiej nazwie przystało, przynosi faktyczną zagładę i deskaralizację.

Nie będę się rozwodził, płyta jest limitowana, kto zdąży to szczęśliwiec.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Descending into the Pit
2. Red Vapour Fills the Skull of the Cadaver
3. Abhorrent Dreams
4. …of the Ancient Curse
5. Darkside Calls
6. Crossing the Path of Final Rite
7. Sacrificial Worship of Alyah
8. Bones of Sorcerer
Autor

12016 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *