Dizziness „…Traces…”

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Zgodzi się ze mną chyba większość osób, że Grecja ma bardzo długą i ciekawą historię, bogate dziedzictwo kulturowe i stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej. I tutaj pojawia wywodzące się z Aten Dizziness ze swoją najnowszą EPką zatytułowaną „…Traces…”, która tak jak ich poprzednie dokonania obraca się właśnie w starożytnych klimatach.

Płytę otwiera klimatyczne intro z wyjącymi wilkami, po czym dostajemy porządną mieszankę pagan black metalu w postaci trzech różnych utworów. I tutaj pojawiło się moje jak zaskoczenie, jak bardzo melodyczna jest ta EPka. Na pierwszy rzut uchem można wyłapać tutaj wiele inspiracji najnowszym albumem Aryan Art – „Хармония – Вечност – Вселена” (swoją drogą zajebiste granie). Mamy tutaj wiele melodycznych riffów ociekających melancholią oraz różne rodzaju zmiany tempa, do których wtóruje prosta, lecz przemyślana perkusja. Wszystko spina głęboki przepełniony emocjami i złością wokal, który pozostaje lekko ,,w tyle” oddając pierwsze miejsce warstwie muzycznej, która tutaj bryluje.

Grecy odrobili swoją pracę domową pod tytułem jak nagrać epkę, która po pierwszym odsłuchu nie powędruje na półkę. Liczę, że nadchodzącym pełniak będzie równie przemyślany, jak ich najnowsze dzieło. Zeus się nie wkurwił i nie ciska piorunami, więc z czystym sumieniem serca polecam.

Ocena: 7+/10

Tracklista:
1. As the Herd gathers
2. Invoke of Thanatos
3. 12 to Purge
4. Rage of Titans

Autor

203 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *