Divine Blasphemy „Beyond The Portal”

R-7818675-1449652851-8477.jpegWydawca: Lower Silesian Stronghold

Grecy czasami potrafią muzycznie nieźle przyjebać, więc nawet się ucieszyłem jak się okazało, że Divine Blasphemy stamtąd jest. Bluźnierczy black metal w stylu Morbosidad i innych południowo amerykańskich (i nie tylko) kapel lubię jeszcze bardziej, a nazwa kapeli + okładka na to by wskazywały, więc zapowiadają się obiecująco.

Nie jest to jednak styl określany łor metalem (w sumie utwory trochę za długie), lecz pierwsze dźwięki „I” spowodowały uśmiech na mojej twarzy, głowa od razu zaczęła się sama kiwać. Jest szybko, brutalnie trochę mniej, ale to nic. Prosty black metal z szybszymi tempami też na propsie. Słucham sobie tych pierwszych dźwięków i tu nagle, jeb, 1:01, czy to ktoś z sąsiadów nakurwia w ping ponga? Co do chuja… Nie no, za starzy są. Wychodzi na to, że perkusista ma jedną rękę więcej i przy nagrywaniu perki nakurwiał jeszcze z chińczykami w turnieju jakimś. Niestety w „II” jest to samo i niestety dalej też. Ogólnie nie jest to pierwsza liga jeśli chodzi o granie, ani w black metalu, ani w ping ponga, ale jest całkiem zacnie. Gdy już człowiek pozbędzie się z głowy dźwieku odbijanej piłeczki, można spokojnie oddać się różnego typu desakracjom przy dźwiękach z „Beyond The Portal„. Nie bardzo też czaję zamysł zwolnień jak w „III„, ale pal licho niech im będzie. Ogólnie jest szybko, z lekkim rock’n’rollowym feelingiem momentami i całkiem brutalnie, znajdzie się też jakieś solo na gitarze nawet. No spoko jest. Myślę, że na koncertach mogłoby być piekło.

Undergroundowym maniax powinno się podobać. Dobre też do piwka i machania banią. Do treningów tenisa stołowego też. Na pewno sięgnę po nich jak coś wydadzą (bo to ich pierwszy album), z ciekawości, czy będzie więcej bluźnierstwa, bo może być całkiem bardzo dobrze.

Ocena: 6,5/10

Tracklista:

1. I
2. II
3. III
4. IV
5. V
6. VI
7. VII
8. VIII
9. IX

Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *