Disrupted „Morbid Death”

Disrupted Morbid DeathWydawca: Memento Mori Records

Lubię mieć rację, bo kto nie lubi. W recenzji demówki Disrupted przewidziałem, że chłopaki będą kopać zadki. I kopią, równie dobrze jak na wspomnianym demo.

Jak ktoś nie pamięta, to kilka szybkich faktów. Disrupted pochodzą bodajże ze Szwecji i nakurwiają to, w czym Szwedzi są najlepsi. Klasę potwierdzili niniejszym pełnowymiarowym albumem, „Morbid Death”. W zasadzie już tytuł mówi, co znajdziemy na krążku – pół godziny mięsistego, chropowatego nakurwu a’la Szwecja 1992 rok. Disrupted cholernie mocno inspiruje się Dismember (przede wszystkim), Entombed, Grave. Ale po co ja to wymieniam? Przecież każdy wie, co powinno się znaleźć na dobrym krążku ze szwedzkim death metalem. Jak nie wie – niech posłucha „Morbid Death”, bo znajdzie tutaj właśnie wszystko, czego potrzeba. Młócąca perkusja, gitary brzmiące jak jazda nieoheblowaną deską po dupie, growl przypominający rzyganie po zbyt dużej ilości wódki. I totalna dzikość, wkurwienie tej muzyki jest naprawdę pokaźne – w zasadzie to przewyższa kilka ostatnich pozycji pochodzących od młodych zespołów, jakie dane mi było słyszeć. Serio, znakiem rozpoznawczym Disrupted jest to, że nie bawią się w branie jeńców – oni wpadają do pomieszczenia i dokonują rzezi, co uwiecznione zostało na debiucie. I jak na, co tu kryć, dość odtwórczą muzykę, to nad wyraz wybornie słucha mi się „Morbid Death”.

Kurwa, no nie mogę przestać słuchać tego albumu. Wydawcą jest Memento Mori, więc album powininen być u nas dostępny – będziecie mieć okazję się z nim zapoznać, nie wahajcie się ani chwili. Moc.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Rotten  
2. Feast on the Priest  
3. From the Tomb  
4. Funeral Creep  
5. Psalm for the Slaughtered  
6. Maimed and Devoured  
7. Resurrected  
8. Behead the Dead  
9. Buried in Bowels  
10. Christian Death
Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *