Disaster „Blasphemy Attack”

disaster blasphemy attackWydawca: Iron Shield Records

Nazwa jest mało oryginalna, muzyka tak samo. Do tego dochodzą jeszcze tragiczne zdjęcia w photoshopie i jedna z gorszych okładek, jakie widziałem w życiu. Przed Wami kolumbijski Disaster.

Co do okładki to poziom kiczu jest zbliżony do słynnej okładki rzeszowskiego Monstrum. Zastanawiam się, ile kilogramów kokainy (ach, te stereotypy) zgarnęli za wydanie tej płyty włodarze Iron Shield Records. Bo nie może być tak, że „Blasphemy Attack” ukazała się z tego powodu, iż komuś się spodobała twórczość Disaster. To znaczy – ona może się podobać, ale komuś ze średnio wyrobionym gustem. Niby mamy do czynienia z thrash metalem, ale jest on tak tragicznie sztuczny, taki plastikowy i udawany, że szkoda gadać. Zespół niby istnieje już te piętnaście lat, ale w dalszym ciągu rżnie jak małolaty – posłuchajcie „Evil Minds”, które jest niemal dosłownie zerżnięte z „No Remorse”. Ja wiem, że The Crown zerżnęło kiedyś z „Kill’em All”, ale szczerze wątpię by Disaster przyświecał ten sam cel. Muzyka Kolubijczyków jest po prostu nijaka, brak jej podstawowej rzeczy, której oczekuję po thrash metalowym albumie – brak jej jaj. Nie jest tragiczna, jest nijaka, to jest jakiś konglomerat przypadkowych heavy, speed i thrash metalowych riffów, układanych bez większego pomyślunku.

Bo ja to kurwa nie mogę dostać do recenzji nowego Exodus, tylko takie kwiatki jak Disaster. Smutnym.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Blasphemy Attack  
2. Demential World  
3. Evil Mind  
4. Dog’s Life  
5. Live Alone  
6. Burning Alive  
7. Satan’s Spy  
8. 50 (Point 50)  
9. Valley of Illusions  
10. Enslaved
Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *