Dinner auf Uranos „50 Sommer – 50 Winter”

Wytwórnia: Cold Dimensions

Każdy zespół chce zaistnieć posiadając swój własny, niepowtarzalny styl, coś co będzie wyróżniało ich wśród całej reszty muzycznej papki. Jednak w obecnych czasach, gdzie ponoć już wszystko w muzyce było jest to całkiem spore wyzwanie. Dlatego też w tempie błyskawicy powstają różne „kwiatki” nazywane na przykład muzyką progresywną czy post – rockiem. I teraz bądź tu człowieku mądry i w tym całym badziewiu znajdź coś co nie przyprawi o mdłości, coś wartego uwagi przy czym warto będzie się choć na chwilę zatrzymać.

Płyta „50 Sommer – 50 Winter” to 45 minut porządnego post- rockowego grania. Jeśli ktoś akurat woli łagodniejsze rockowe granie w połączeniu z ponurym męskim wokalem bardziej niż ociekający siarką black metal to Dinner auf Uranos powinien do niego trafić. Do mnie najbardziej przemówił numer otwierający ten krążek – „6786”, który jest rytmiczny, ciężki ale zarazem melodyjny i na tyle zróżnicowany, że pomimo 8 minut trwania nie skłania do wyłączenia. Podobnie zresztą jest z pozostałą częścią albumu. Wbrew powszechnie pokutującej opinii o muzyce progresywnej, panowie tworzący Dinner auf Uranos potrafią grać i co najważniejsze- wykorzystują swoje umiejętności faktycznie grając muzykę a nie tylko tworząc pseudo artystyczne śmieci. Jest tylko jeden mankament. Niestety ogromna miłość jaką pałam do języka, w którym wykonują większość utworów nie pomaga mi cieszyć się do końca z dźwięków płynących w moich słuchawkach. No tak niestety mam, że język niemiecki mnie rozprasza i tym samym psuje mi nieco odbiór.

Dinner auf Uranos może nie stworzyli niczego wybitnie nowatorskiego, wydali za to krążek, który pewnie nie wpłynie znacząco na moje życie, ale przynajmniej dobrze się go słuchało.

Ocena: 7.5/10

Tracklist:

01. 6786
02. Zwischen dem Salz und Montpellier
03. Texas della Morte
04. Frost 1
05. Töte das Jahr für mich
06. Frost 2

Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *