Diabolic “Excisions of Exorcisms”

Wydawca: Deathgasm Records

Nie przesadzał Aantar, gdy zapowiadał, że najnowsza produkcja Diabolic będzie równocześnie najmocniejszą. Nie przesadzę też ja, gdy powiem, że można się było tego spodziewać.

Diabolic bowiem od zawsze hołdowało morderczemu death metalowi z samego serca gatunku – Tampy na Florydzie. Po odpaleniu „Excisions of Exorcisms” właśnie taką muzykę dostajemy. Kurewsko brutalna, osadzona głęboko w kanonach gatunku, soczyście tradycyjną. Potężnie brzmiącą do tego. Czyli u Diabolic bez zmian. Z gęstych riffów bije totalne oddanie sztuce śmierci, również gruchocząca kości perkusja zapewne jest skoordynowana z biciem serca Amerykanów, hehe. Cały krążek jest bardzo jednorodny, co akurat zalicza się Diabolic na plus, bo po co się rozmieniać na drobne, skoro słuchacze i tak oczekują po Amerykanach tylko i wyłącznie zniszczenia? No, od całości odstaje może jedynie piąty na płycie „Bloodwashed”, który zagrany jest nieco bardziej na black/thrash metalową nutę w tylu Venom. Przez całą długość Excisions of Exorcisms próżno szukać zwolnień, co najwyżej pojawią się chwilowo partie w średnio-szybkich tempach, jak te w szóstym wałku. A i tak przytłoczy Was to ciężarem dwunastokołowego rozpędzonego tira. I bardzo dobrze, bo to jest death metal, się tu napierdala. A Diabolic wie, jak to robić. I robi to świetnie.

Niezbyt obszerna ta recenzja, ale w zasadzie co ja tu więcej mogę napisać? Stuprocentowo czysty florydyjski death metal, który zniszczy Was i Wasze narządy słuchu. O obrażeniach wewnętrznych nawet nie wspominam.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Excisions of Exorcisms
2. Hellish World
3. Venomous Habitations
4. Evil in Disguise
5. Bloodwashed
6. False Belief
7. Entombed
8. Fragmented Kreation
9. Infernal Darkness
Autor

12245 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *