Devilish Distance „Deathtruction”

Wydawca: Mazzar Records

Devilish Distance to ekipa ze wschodu a konkretnie z Rosji, która wyraźnie pała wielkim sentymentem do naszego kraju. Skąd takie założenie?

Otóż sprawa jest prosta. Grają jak nasz rodzimy Vader. I to nie tylko inspirują się, nie tylko biorą pomysły czy podglądają pewne elementy. Oni kropka w kropkę powielają to, co gra ekipa Pitera. I nawet się z tym nie kryją, bo w koszulkach wyżej wymienionego bandu prężą pierś na zdjęciach i nawet na wszechwiedzącym Metal Archives w dziale „similar artists” jest wymieniona jedna kapela. Nie zgadniecie, jaka… No i tu pojawia się problem, bo jak bym sobie wymazał z pamięci wszystko, co nagrał Vader i na świeżo słuchał Deathtruction” to pewnie by mi się podobało, bo technicznie nie mam nic do zarzucenia. Wszystko jest zagrane tak jak być powinno, płynnie ciekawie i z polotem. No, ale… Z racji faktu, że kiedyś Vadera sporo słuchałem to ciężko mi zmierzyć się z tym, co nagrywa Devilish Distance… Ciężko tu nawet napisać o jakiejś twórczości, bo to w zasadzie jest odtwórczość… Wyobraźcie sobie, że bierzecie wszystkie riffy, jakie przez ostatnie lata swojej kariery nagrała ekipa wielbiciela broni pancernej, wrzucacie je do jednego wora i losujecie po kilka, składacie w utwór i gotowe. Mam właśnie nieodparte wrażenie, że w taki sposób ten materiał powstawał. Nie podoba mi się to i nie będę ukrywał, że uważam to za pomyłkę. Rozumiem, że można wielbić jakieś kapele i czerpać z jej twórczości pełnymi garściami, ale nie kopiować wszystko jak popadnie.

Nie można chłopakom odmówić chęci do grania, ale nie mogę tego materiału wysoko ocenić, bo nie ma m w nim nic, co przekonałoby mnie, że Devilish Distance jest w jakimkolwiek stopniu wyjątkowy. Nie licząc oczywiście wyjątkowo perfekcyjnej umiejętności kopiowania.

Ocena 3,5/10

Tracklist:

1. Marching Forward
2. Apocalypse
3. In Hate We Trust
4. Legion Christless
5. Stand
6. The Nameless One
7. Legasy of Pestilence
8. Scorn
9. Perverted Existence
10. Panzerfaust
Autor

732 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *