Deus Otiosus „Murderer”

Wydawca: F.D.A. Rekotz

Jakoś tak nie mogłem zabrać się za ten krążek. W sumie nie wiem dlaczego, styl muzyczny, w obrębie którego obraca się Deus Otiosus przecież pasuje mi jak najbardziej. Okej, lecimy więc, bo czas to pieniądz.

Murderer” rozpoczyna się potężnym growlem, że aż czujecie co gardłowy jadł wczoraj na obiad. Zaraz po nim wchodzą chropowate gitary i galopująca perkusja. Taaa, brzmi szwedzko. Trochę Dismember, trochę Entombed. Dostajemy też trochę thrash metalu, jednak to muzyka śmierci wiedzie prym na debiutanckim albumie Duńczyków. Jest szybko, riffy zgrzebnie przechodzą jeden w drugi gruchocząc przy tym co nieco kości. Na pewno nie można odmówić „Murderer” swojego rodzaju groove’u i melodyki, bo te dźwięki przy całej brutalności chwilami przyjemnie bujają. Zarzutem tu jednak może być fakt, iż większość numerów oscyluje wokół pięciu minut długości, co jednak na ten gatunek jest dla mnie ciut za wiele. Ale da się przeżyć. Atutem zaś na pewno jest dobre brzmienie tej płyty, ciężkie, ale utrzymane w starym stylu. Jeno czasem się gubię w którym miejscu krążka aktualnie się znajduję, ale to zrzucam na karb zbytniego rozbudowania tych kawałków – co oczywiście również jest względne, bo jednym się to może spodobać, innym nie.

Reasumując, pierwszy duży album Deus Otiosus to solidny kawałek death metalu o skandynawskim odcieniu. Słyszałem w życiu lepsze krążki, ale i wiele gorszych, hehe. Jak ktoś łyka takie granie na raz, niech poszpera za „Murderer”.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. I Have Seen Him Slay
2. Thousand Arms of the Dead
3. Wall of Violence
4. Ye Pigs of Little Faith
5. Whore Limbs
6. No Life
7. Ash World
8. Murderer
Autor

11345 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *