Deus Mortem „Emanations of the Black Light”

Wydawca: Strych Promotions

No, to jest jeden z bardziej wyczekiwanych albumów black metalowych w katolandzie. A w zasadzie to był, bo można nim się cieszyć już od jakiegoś czasu. Ja też już w kolekcji mam „Emanations of the Black Light”.

I powiem Wam, że było na co czekać, bo Deus Mortem nagrał świetny kawał black metalowej sztuki. Przy czym wydaje mi się, że przekaz został jeszcze bardziej zintensyfikowany od czasu wydania przez nich debiutanckiej EPki. Choć w sumie, tam był tylko jeden numer, tutaj mamyich siedem, co daje nam zdecydowanie lepszy obraz muzyki tworzonej przez Polaków. A więc – słychać pewne, dość mocne, nawiązania do ostatniego etapu działalności Thunederbolt, ale nazwą numer jeden, której aurę czuć nad debiutem Deus Mortem jest Mayhem z ich genialnego „De Mysteriis Dom Sathanas”. Dlaczego? Bo i ogólny feeling i sama struktura kompozycji w chuj przypomina mi tamten album, co oczywiście nie jest równoznaczne z plagiatem. Zaś chwilami partie Inferna bardzo mocno kojarzą mi się z bębnieniem Hellhammera. Deus Mortem ponoć powstał po to, by kultywować tradycje klasycznego black metalu i moim zdaniem wywiązuje się z tego zadania całkowicie. Tworzona przez nich muzyka jest pełna nienawiści i zła, zamkniętego w trzech kwadransach. Czuć to w każdym pojedynczym utworze, każdy pojedynczy numer ma swój własny charakter i doprawdy trudno wskazać tutaj jeden tylko, który byłby najlepszy na płycie, nie ma znaczenia, czy będzie to „It Starts To Breathe Inside”, z fantastycznym motywem skandowania, czy cholernie rozbudowany „Ceremony Of Perversion pt I”, każdy z nich to osobna Ewangelia Diabła, stworzona dla niego przez jednych z jego najpojętniejszych uczniów.

Truzim to będzie, ale cała Europa może nam zazdrościć sceny black metalowej, a „Emanations of the Black Light” tylko zapewne tą zazdrość podsyca. Jedna z mocniejszych płyt tego roku na polskiej scenie, którą musicie po prostu poznać.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Into the Forms of Flesh (The Rebirth)
2. It Starts to Breathe Inside
3. Receiving the Impurity of Jeh
4. The Shining
5. The Harvest
6. Ceremony of Reversion p.1
7. Emanation

 

Autor

9685 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *