Deteriorot „The Faithless”

Wydawca: Xtreem Music

Deteriorot było kapelą całkowicie mi nieznaną, co jest o tyle dziwne, że ich dyskografia jest dość obszerna, a i staż niemały, bo dwudziestoletni. Ale, jak to mówią na pogrzebach, lepiej późno niż wcale.

Deteriorot to grupa z New Jersey, która w zeszłym roku wypuściła sumptem Xtreem Music swój drugi album „The Faithless”. Powiem Wam, że nie spodziewałem się czegoś takiego. Mamy tutaj bowiem grobowy death metal w wolnych tempach. Tak wolnych, że chwilami mam wrażenie, że Deteriorot inspirują się w równej mierze dokonaniami wczesnego My Dying Bride co Incantation lub Obituary. Bo co powiecie na to, że szybka rąbanka potrafi nagle przejść w bardzo powolne granie, które chwilami zahacza właśnie o doom metal? Oczywiście Deteriorot nie używa tutaj żandych smyczków i tak dalej, ale w tych wolnych i zarazem dość melodyjnych (na swój sposób) fragmentach faktycznie przypomina mi ekipę Angoli. Dodatkowo barwa głosu Paula Zavaleta przypomina mi właśnie wokal Aarona – posłuchajcie „Beyond This Emptiness”, zrozumiecie o co mi chodzi. Najlepsze jest w tym to, że kapela dobrze wyłapuje balans, nie popadając w żadną ze skrajności – ani nie nudzi walcowatymi partiami, ani morderczą rzeźnią w stylu Florydy. Ta płyta naprawdę jest morderczym połączeniem doom i death metalu, której na dodatek bardzo dobrze się słucha.  „The Faithless” możę się sposobać również z uwagi na świetne, ciężkie i ponure brzmienie. Może nie pasuje mi tu trochę cover Sodom, bo jakby nie było obie stylistyki trochę się od siebie różnią, no ale zawsze to inne spojrzenie na ten stary szlagier, hehe.

Deteriorot zaskoczył mnie in plus. Ten wałek kręci się już trzeci dzień i nie wyjdzie z odtwarzacza jeszcze przez chwilę. Moc.

Ocena: 8,5/10

A po angielksu recenzja wygląda tak: Old Death Metal Webzine

Tracklist:

1. Messages from an Entity (Intro)
2. The Phantoms Cry
3. The Faithless
4. Into the Abyss of Sorrow
5. Beyond This Emptiness
6. Apocalyptic Holy War
7. Restless Spirits
8. In Ancient Beliefs 2010 (Bonus Track)
9. The Bataan Death March
10. Outbreak of Evil (Sodom Cover, Bonus Track)
11. Alone and Cold
Autor

10678 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *