Deserted Fear „My Empire”

Wydawca: F.D.A Rekotz

Założę się, że większość z Was już po rzucie oka na okładkę ma wyrobioną opinię o tym co gra i jak gra Deserted Fear. I podejrzewam, że wiele się nie mylicie.

A przynajmniej, że nie mylą się ci z Was, którzy obstawili, że Deserted Fear na „My Empire” nagrało coś w temacie staroszkolnego death metalu. Bo faktycznie tak jest, z tą różnicą, że u Niemców możecie znaleźć też sporo thrash metalowych patentów. Bardzo fajnie to zmieszali ze sobą, tworząc miksturę zbliżoną smakiem i zapachem do twórczości Possessed, Death, Hail Of Bullets (to dla młodszych fanów, hehe), Demolition Hammer czy innych tego typu zespołów. Deserted Fear bardzo miło mielą, siekają, szatkują swoją muzyką, wplatając niekiedy bardziej melodyjne fragmenty do swojej muzyki. W kilku momentach nawet brzmi to jak melodyjny death metal (a to nie dobrze), szczęśliwie są to przypadki możliwe do policzenia na palcach jednej ręki. Przeważająca część materiału z „My Empire” to porządny death/thrash metal, surowy jak tatar… No ale są smakosze, którym akurat taki smak najbardziej podchodzi, więc czemu by nie? Dodatkowym plusem jest wokal Mahne, kojarzący się trochę z Schuldinerem, a trochę z Von Drumenem. Do mnie muzyka Deserted Fear przemawia jasno i wyraźnie, właśnie dzięki tym zaletom.

Podsumowanie wydaje się tradycyjne, jak zazwyczaj w przypadku kapel z tego sortu: nie ma tu wiele oryginalności, ale daje to radochę słuchania.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Intro
2. The Battalion of Insanities  
3. Pestilential  
4. Nocturnal Frags  
5. Morbid Infection  
6. The Black Incantation  
7. Scene of Crime  
8. Field of Death  
9. My Empire  
10. Bury Your Dead
Autor

11627 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *