Depths Above „Ex Nihilo”

Słyszeliście już o czeskiej kapeli o nazwie Depths Above? Zakładam, że nie, więc już spieszę ich anonsować. Ta czwórka miłośników pilznera i knedliczków zapewne znana jest w świecie czeskiego metalu, bo już w niejednej kapeli się udzielali. Ja natomiast nie znam żadnej z nich…

Ale na pewno z black metalowym hordem o nazwie Moravská Zima, w której udzielał się perkusista, muszę się zapoznać.  Nie oddalajmy się jednak za bardzo o Depths Above. Goście wypuszczaj po dwóch latach istnienia swój debiutancki album zatytułowany „Ex Nihilo”. A co na tym albumie? Black metal. Niemniej jednak black metal w swojej przestrzennej formie, ocierający się momentami o śmierć metalową motorykę. Wokale również bardziej mi pasują do tego stylu. Zresztą wokaliście należą się gromkie brawa, bo gość umie wykonywać swój fach w sposób profesjonalny. Jeśli miałbym się pokusić o jakieś porównania, to przychodzi mi do głowy bardziej black metalowa i bardziej nastawiana na budowanie nastroju wersja naszego Azarath. Przynajmniej tego z ostatnich dwóch płyt. Sporo mam skojarzeń biegnących właśnie w tym kierunku… Jak nie trudno się domyślić: jest nieźle. Materiał wydaje się jednak nieco za krótki, bo to jedynie 30 minut muzyki i cztery utwory. Jeszcze jeden numer i byłoby idealnie… Ale skoro muzycy zdecydowali tak, to ja to szanuje. Nie zmienia to jednak faktu, że płyta kończy się dla mnie zbyt nagle. I to jest w zasadzie mój jedyny zarzut.

Jest to jednak głupi zarzut, bo można natychmiast ponownie wcisnąć przycisk „play”, co bez wahania czynię. Sprawdźcie Depths Above. Moim zdaniem bardzo warto.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Here and Everywhere
2. The Descent
3. A Prayer
4. Ex Nihilo
Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *