Demonical „Hellsworn”

Wydawca: Cyclone Empire Records

Już za samą okładkę te szwedzkie dziady mają u mnie punkty na starcie. Niby nic, ale jakoś tak cieszy oko – piękny motyw na t-shirt na przykład. O, albo na dziarę… Trzeba pomyśleć nad tym tematem.

No, jak chcę sobie tatuować motywy jeszcze przed przesłuchaniem płyty Demonical to musi być chyba ok, co? W sumie wcześniej to jedynie przeczytałem, że na „Hellsworn” znajdę porcję szwedzkiego death metalu. Włączyłem i… rzeczywiście. Krążek utrzymany w kanonach gatunku stuprocentowo, ale ani na milimetr nie wyściubiający kinola poza tę ciepluteńką szufladkę. Demonical zrobiło jakby szwedzko-death metalowy koncentrat i zamknęło go w puszce z napisem „Hellsworn” na denku. Tak, Szwecji tu sporo, a najgęściej takiej kapeli jak Entombed – Panowie Demoniczni starają się bowiem wprowadzić do swej muzyki jak najwięcej tego charakterystycznego groove’u, death’n’rollowej melodyki i chwytliwości. I wychodzi im to całkiem zgrabnie – „Götter Des Nordens” czy najlepsza moim zdaniem na całym albumie „World Serpent” sprawiają, iż niemożliwym jest utrzymać baniak czy stopę na wodzy przy wybijaniu rytmu. Oczywiście na takim stanie rzeczy ucierpiała oryginalność, ale co tam. Tutaj mamy jazdę do przodu niczym na rowerze wyczynowym bez hamulców (no, może z dwa – trzy zwolnienia się znajdą, ale na więcej nie liczcie). Więc radochę z tego krążka można mieć zaprawdę sporą.

Krótko, zwięźle i na temat – to cechy tak tej recenzji jak i opusu zatytułowanego „Hellsworn”. Maniacy starej, dobrej Szwecji na pewno nie zawiodą się na Demonical. Oracle za nich ręczy.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Baptized In Fire
2. World Serpent
3. Infernal Void
4. Bloodridden
5. Götter Des Nordens
6. Children Of Sin
7. Death Metal Darkness
8. Bow To The Monolith
9. Hellsworn
Autor

11161 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *