Demonical „Death Infernal”

Wydawca: Cyclone Empire Records

Szwedzi to maja wrodzony talent do grania Death Metalu, chyba wysysają go z mlekiem matki albo od małego karmi się ich surowym mięsem. Nie wiem, ale myślę, że w Polsce paru kapelom z tak zwanego świecznika przydałyby się jakieś informacje na ten temat i może w końcu olśniłoby tych albo tamtych jak się gra prawdziwy metal śmierci.

Tym razem kapelą, która postanowiła trochę pomęczyć moje zwłoki i porozrzucać szczątki mego ciała po całym pokoju jest Demonical! Zapamiętajcie, kto jeszcze nie zna tą nazwę, bo Death Metalu grany przez ten kwartet naprawdę kopie po pysku! Korzeniami zdecydowanie chłopaki tkwią w starej szwedzkiej szkole, ale umiejętnie łączą old school z nowocześniejszym i bardziej technicznym podejściem do grania metalu śmierci. Materiał zawarty na „Death Infernal” za sprawą doskonałego brzmienia jest bardzo selektywny i przejrzysty, w związku z czym za każdym przesłuchaniem możemy odkryć jakiś nowy smaczek czy riff o ciekawej strukturze. Dodatkowo na pochwałę zasługują wokale: doskonały growl Widda sprawia, że teksty są w miarę zrozumiałe i nie trzeba się posiłkować ściągą, żeby dotrzeć do sedna bluźnierstw recytowanych przez gardłowego, nawet podśpiewać jak by się ktoś bardzo uparł to można hehehe. Nie należy również zapomnieć o ukłonie w stronę legendarnego Emperor a to za pośrednictwem coveru „Night of the graveless souls”, który wyszedł im naprawdę świetnie, nie mając jednocześnie z oryginałem zbyt wiele wspólnego.

Płyta jest bardzo dobra, poszczególne kawałki na wyrównanym poziomie, choć u mnie dość często powtarzał się „March for victory” – numer stworzony to machania kudłami! Aż żal dupę ściska, że ich trasa z Feral omija Polskę …

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. The Arrival of Armageddon

2. …Return in Flesh

3. Black Inferno

4. Ravenous

5. March for Victory

6. Through Hellfire

7. All will Perish (The Final Liberation)

8. Slain Warriors

9. Darkness Awaits
Autor

814 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *