Demonica „Demonstrous”

Wydawca: Massacre Records

Jak powstaje kapela thrashowa? Kilku słuchaczy jedynej słusznej muzyki posiadających gitary lub czerpiących przyjemność z torturowania sąsiadów napierdalaniem łyżkami po garach wpada na pomysł: „Będziemy grać!”. Myślą sobie: „Najprościej będzie wziąć się za thrash- wystarczy łoić jak najszybciej i jak najgłośniej i nie trzeba umieć czytać nut!” hehe

To mógłby być jeden ze scenariuszy. Na szczęście w tym przypadku nie jest. Tym razem zebrało się pięciu chłopa już nie pierwszej młodości, doświadczonych i dojrzałych muzycznie, którzy wiedzą czego chcą i czego od muzyki oczekują. Demonica to projekt tworzony przez muzyków z leciwych już kapel Forbidden i Mercyful Fate.

Demonstrous” to płyta, której technicznie zupełnie nie mogę nic zarzucić. A może nie chcę? Już wstępem numeru otwierającego- „Demon Class” panowie  kupili sobie mnie na amen.  Mocne, wywołujące niepokój akcenty- tak oto Demonica wprowadza nas w swój świat demonów i ognia piekielnego. A świat ten jest szybki, jest ciężki, jest głośny, stwory z płonącymi oczami szarpią druty swoimi kopytkami na różne sposoby aż miło, jest wokal wprawiający moje biedne serce w arytmię, od piekielnych ścian odbijają się zajebiste riffy i rytm rytm rytm rytm czyli wszystko to, co tygryski lubią najbardziej. Na zakończenie serwują nam fantastyczny kawałek „Astonomica”, którym się perfidnie nami bawią. Odprowadzają nas do drzwi, by spokojnie wypuścić nas z tego świata, ale gdy już jesteśmy blisko wyjścia łapią nas za ogony i wciągają z powrotem. W końcu wyprowadzają nas wyciszającym bębnem i stonowanymi gitarami.

Całość to nie byle jaka napierdalanka, a poukładany, nieprzypadkowy i sensowny kawałek muzyki. Jeśli chcesz mieć słodkie sny to wieczorem słuchać tego nie radzę. Po tym mogą Ci się śnić tylko demony, hydry, chaos i zniszczenie.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

01. Demon Class
02. Ghost Hunt
03. Luscious Damned
04. My Tongue
05. Palace Of Class
06. Alien Six
07. Below Zero
08. Fast And Furious
09. Summoned
10. Astronomica
Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *