Demonic Slaughter / Aryman „Unholy Transgressions”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Co łączy Demonic Slaughter oraz Aryman poza splitem „Unholy Transgressions”? Ano w obu pogrywa sobie Xaos Oblivion z tym, że, pierwszy wymiot, to jego osobiste dziecię gdzie odwala prawie wszystko, a w drugim zdziera swoje gardło.

Zacznijmy więc od strony Demonicznej Rzezi, którą większość osób prawdopodobnie pominie ze względu na „perkusję”. Czemu instrument bębniąco-łupiący znalazł się w cudzysłowie? Ponieważ z garami to nie ma nic wspólnego. Wszędzie nawrzucano jakiś disco bitów i innych stuknięć/puknięć i pierdnięć. Shocker z Iperyt dostałby wylewu. Ciągnie się to monotonnie i odbiera jakikolwiek klimat, trudno jest odsłuchać całość bez zrobienia sobie drobnej przerwy. Na plus można zaliczyć surowe brzmienie gitar, które jest niestety przytłumione przez te bity… A co tam słychać po stronie Aryman? Wszystko po staremu i w jak najlepszym porządku. Dalej mamy tutaj do czynienia z piwnicznym, klasycznym black metalem bez żadnych udziwnień, z którego leje się brud, smród i smoła. Nie spodziewajcie się tutaj jakiś wymyślnych riffów i szalonych solówek. Wszystkie odegrane tu dźwięki można było już usłyszeć wcześniej na innych płytach, ale są na tyle siarczyste i oldschoolwe, że nie zanudzą i dodadzą tylko prawdziwości tym nagraniom. Sam zaś wokal Xaosa można lubić bądź nie. Nie każdemu spodoba się jego wyraźny głos, sam do tego nic nie mam, bo wszystko tam gra i buczy, a i teksty są w dalszym ciągu wypluwane po polsku.

Pierwszą część płyty warto sobie darować, no chyba, że ktoś jest masochistą. Drugą zaś można bez obaw katować.

Ocena:
Demonic Slaughter: 3/10
Aryman: 7/10

Tracklista:
Demonic Slaughter:
01. Enter The Funeral
02. Black Transgressions
03. Totenwelt
Aryman:
04. Diabelski Majestat
05. Stoję Nad Twym Grobem
06. Inwokacja Ojców Grzechu

Autor

132 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *