Demona „2015”

demona 2015Wydawca: Hell’s Headbangers Records

Z czym kojarzy mi się Demona? Nie zgadniecie. Z Cyganami. Ano tak – bo jak z dwa lata temu jechałem samochodem i akurat miałem w odtwarzaczu „Speaking with the Devil” to z podporządkowanej wyjechał mi bus pełen Cyganów i wjebałem mu się w bok. Dość solidnie.

Teraz słucham również Demony, ale raczej nic nie powinno mi się stać, chyba że spadnę z krzesła na podłogę i zajebię łbem w biurko. Więc jestem spokojniejszy, aczkolwiek uważny. Dobre, przejdźmy do tematu – „2015” to siedmiocalówka Chilijczyków. Znajdziecie na niej tylko dwa kawałki. Pierwszy zatytułowany jet „Chasing the Speed”. No, fajnie wycinają, aż faktycznie człowiek by pozapierdalał… Po prostej drodze, bez Cyganów oczywiście. Jeśli ktoś jeszcze nie kojarzy zespołu Demona to spieszę wytłumaczyć, że to speed metal, utrzymany w fajnym oldskulowym stylu. Mamy więc cięte i ostre riffy, perkusyjne galopady. I damski wokal. Cóż, nie wszyscy lubią ten wokal. Kojarzy się z trochę łagodniejszą odmianą Nicole Lee ze Znöwhite. W barwie głosu Tanzy czuć, że lata osiemdziesiąte – mimo, że nieznane jej nawet z dowodu (urodziła się w 1990 roku) – siedzą w niej głęboko. Zresztą to ona powołała ten zespół do życia, więc widać, iż laska zaangażowana całym metalowym serduchem w to co robi. Dwa kawałki z „2015” są dowodem – słucham ich naprawdę z uśmiechem na ustach, tak jak powinno się słuchać speed metalu.

Krążek trwa coś około siedmiu minut i sa to naprawdę dobrze spędzone minuty. Bo klasycznego speed metalowego łupania – przynajmniej w moim przypadku – nigdy za wiele. 

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

01. Chasing The Speed

02. Allura Red

 

Autor

12174 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *