Deivos “Demiurge of the Void”

Wydawca: Unique Leader Records

Przyznam, że nie słyszałem wcześniejszego albumu tej kapeli, zaś pamiętam, że debiut mieli w porządku, ale jakby nic ponadto. Jak zaś przedstawia się trzeci krążek lubelskiego Deivos?

Smakowicie. „Demiurge Of The Void” to półgodzinny atak na nasze domostwo za sprawą bezlitosnego death metalowego aktu zniszczenia. Deivos wypuścił bardzo brutalną, połamaną płytę. Zazwyczaj taki rodzaj death metalowego grzańska nie leży mi na dłużej niż kilka przesłuchań, ale w ich przypadku jest jakoś inaczej. Katuję ten krążek długo i często, z prawdziwą przyjemnością dając łamać sobie kości ich death metalem, zbliżonym do brazylijskiej szkoły grania. Dużo zmian temp, gęste blasty, świdrujące solówki, agresja i brutalność to główne cechy tego materiału. Szalenie intensywna płyta Lublinian nie daje w zasadzie wielu chwil wytchnienia, gdyż Deivos raczej nie schodzi niżej poziomu umiarkowanie szybkiego, choć są momenty, w których pojawia się poważniejsze zwolnienie („Born To Loathe”). Przed chwilą wspomniałem coś o blastach? Kurwa, perkusista Krzysiek odpierdala tutaj naprawdę zajebistą robotę, na bębnach gra jak maszyna, z morderczą precyzyjnością, mógłby zawstydzić myślę niejednego wyjadacza z o wiele bardziej uznanych marek. Błędem byłoby jednak ujmować coś innym muzykom Deivos, bo słychać, że trzeci krążek jest efektem doskonałego zgrania. Szczerze, nie spodziewałem się, iż będzie to aż tak dobry krążek.

Po „Demiurge of the Void” pozostaje mi jedynie przyklasnąć chłopakom i oczekiwać na album numer cztery. Oby był kontynuacją dobrej passy dla Deivos.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. No Gods Before Me
2. Code of a Dead Deity
3. Absolute of Hatred
4. Born to Loathe
5. Extreme Unction
6. And the Word Became Flesh
7. Demiurge of the Void
8. Panacea
Autor

12283 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *