Deep Desolation “Boski Jad”

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Strasznie, ale to strasznie nie było mi po drodze z łódzkim Deep Desolation. Poprzednie długograje przeszły u mnie bez echa i nie zainteresowały niczym. Ot, tak średni zespół ze średnimi występami na żywo. Ale oto zaczerpnąłem jad… „Boski Jad”.

Jest to już czwarty długograj chłopaków i moim skromnym zdaniem uważam, że jest to ich najlepsza rzecz, jaką nagrali do tej pory. Można powiedzieć, że ten album wyznacza nową ścieżkę dla łódzkiej hordy. Oto postanowili przesiąść się z angielskich tekstów na polskie a do składu dołączył Rachu, który zaczął głosić słowo boże. Jak to się mówi? Dobra zmiana, hehe. Cały krążek jest utrzymany w death metalowej stylistyce z małym dodatkiem blacku, ale nie byle jakiej, tutaj jest w chuj melodycznych riffów i jeszcze więcej solówek, które w pewnych momentach mają doom’owe zacięcie. Zmiany tępa są odpowiednio dopracowane i nie rozwalają tej pędzącej maszyny. Sama perkusja również nie zawodzi i podtrzymuje siarczystą atmosferę. Już z samego tytułu można wywnioskować, że tekstowo będzie tutaj na temat szkalowania bozi, dżizasa i innych świętych. Żeby jednak nie było, nie mamy tutaj do czynienia, z warstwą tekstową gdzie jedynie jest zapętlane „Jezus chuj, wozi gnój”. Teksty tutaj są bardziej przemyślane i odpowiednio rozbudowane. Osoba pisząca teksty powinna chyba wydać jakiś tomik poezji hehe.

Na mojej mordzie maluje się wielki banan, tak dobra jest ta płyta. Nic tylko się cieszyć, kawał dopracowanej muzy, która postawiła wysoko poprzeczkę. Chłopaki nie spierdolcie tego, czekam teraz na kolejny album w podobnym klimacie. Jedno z najlepszych wydawnictw w tym roku, z którym się zetknąłem. Pozycja obowiązkowa dla fanów death metalu.

Ocena 9/10

Tracklista:

1.Pradawne przymierze

2.Nagła krew

3.Wieczny strach

4.Jak na górze, tak na dnie

5.Boski jad

6.Głos otchłani

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *