Deeds of Flesh “Portals to Canaan”

Deeds of Flesh  Portals to CanaanWydawca: Unique Leader Records

W 2013 roku ukazało się całkiem sporo bardzo dobrych materiałów, które z miejsca znalazły się w moim odtwarzaczu, sporo też umknęło mojej uwadze. Tak też było z wydanym jakoś w połowie czerwca ósmym wydawnictwem legendy śmierć metalowej sceny z USA, czyli Deeds of Flesh.

Ale na szczęście wolnego ostatnimi czasy miałem sporo, wiec była okazja nadrobić parę zaległości. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu sięgnąłem po ten materiał, bo zawarty na nim Death Metal robi mi bardzo dobrze. Jest to dość zaawansowana technicznie (tak, chłopaki idą dalej tą ścieżką) odmiana tej muzyki, dzięki czemu na odsłuch „Portals to Canaan” musi być odpowiedni czas i miejsce. Deeds of Flesh to kapela, która już lata zjada zęby na graniu stylowego śmierć metalu, jaki gra się za wielką wodą i ta płyta nie jest inna. Wyśmienite wokale, masa pomysłowych riffów, z których większość najpewniej była już wałkowana tysiące razy, ale co z tego. Warto też zwrócić uwagę na bardzo ciekawe wstawki oraz sample, które dodają tej muzyce jeszcze bardziej intrygującego charakteru i wprowadzają w klimat s.f., który dominuje na tym materiale. Do kupy tworzy to wszystko całkiem przyjemny w odsłuchu kawał grania. Dodatkowo (trochę też wbrew sobie) muszę pochwalić okładkę. Nie jestem fanem takich komputerowych obrazów, ale ten zdecydowanie ma coś w sobie.

Jeśli jeszcze nie miesicie okazji obcować z „Portals to Canaan” to radzę szybko nadrobić zaległości. Nie polecam jednak tej płyty na sylwestrowego kaca.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Amidst the Ruins
2. Entranced in Decades of Psychedelic Sleep
3. Rise of the Virvum Juggernaut
4. Celestial Serpents
5. Caelum Hirundines Terra / The Sky Swallows the Earth
6. Xeno-Virus
7. Hollow Human Husks
8. Portals to Canaan
9. Orphans of Sickness (Gorguts cover)

 

Autor

877 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *