Decline of the I “Rebellion”

Decline of the I RebellionWydawca: Agonia Records

Słucham sobie własne najnowszego wydawnictwa Decline Of The I zatytułowanego „Rebellion” i aż nie mogę uwierzyć… Ale się w tej kapeli pozmieniało.

Pierwsza płyta mi się nie podobała i zjebałem ją poważnie na łamach Chaosa. Nie mogłem uwierzyć, że ich debiut był aż tak słaby. Przesłuchałem kolejny raz „Inhibition” i faktycznie: dalej wieje nudą. Natomiast najnowsze wydawnictwo to zupełnie inna bajka. Nie wiem czy zmienili inspiracje, lekarza czy narkotyki, ale „Rebellion” to już muzyka zupełnie innych lotów. Poprzednie wydawnictwo nudziło, ciągnęło się niemiłosiernie i nie zachwycało oryginalnością. Najnowsza płyta jest kompletnym przeciwieństwem. Są tu ciekawe pomysły, niebanalne rozwiązania oczywiście wszystkie w obrębie black metalu. Nie wiem, czy to ten język, ale kojarzy mi się ta muzyka mocno z Peste Noire. Zaczyna to garnie osiągać podobny level pojebania hehe. Znakomicie mi się słucha „Rebellion”. Jest tu strasznie dużo patentów, które wpadają w ucho, ale i sporo rzeczy absolutnie oderwanych od rzeczywistości. Widać, że muzycy traktują black metal z niesamowitym dystansem i nie wahają się naginać jego kształtu w każdą możliwą stronę. Taki materiał, jak BM jest bardzo elastyczny wiec można go kształtować dość dowolnie, niemniej jednak trzeba mieć do tej roboty sporo dobrego smaku (albo złego smaku, jak zwał tak zwał hehe). Bardzo lubię takie zaskoczenia. Decline Of The I muszę zrehabilitować i podkreślić po raz kolejny: teraz grają naprawdę dobrze.

Debiutu radzę słuchać jedynie, jako punktu odniesienia. „Rebellion” można natomiast wałkować w dzień i w nocy i gwarantuje, że dostarczy on wam niesamowitych doznań. A jak nie to radzę skontaktować się z osiedlowym dilerem hehe.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Lower Degree of God’s Might
2. Hexenface
3. Le rouge, le vide et le tordu
4. The End of Prostration
5. Pieces of a Drowned Motion
6. Deus Sive Musica
7. On est bien peu de chose
Autor

901 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *