Decline of the I „Inhibition”

Wydawca: Agonia Records

Dziś pogoda nie najlepsza, zimno i pada i jeszcze promówka Decline Of the I która mi wcale nie pomaga zwalczyć poranny, nienajlepszy nastrój.

Francuzi na swoim debiutanckim materiale zatytułowanym „Inhibition” uparli się, że pokażą nam, jacy to są oryginalni i jak to przełamują wszelkie granice. I muszę przyznać, że przełamali granicę, ale mojej tolerancji i wytrzymałości na sączącą się z głośników nudę. Powolny, ślamazarny Black Metal wylewający się z głośników do najprzyjemniejszych nie należy. Może i słychać gdzieś tam inspiracje Mayhem, ale niewiele to Francuzom pomaga. W tym całym progresywno / post metalowym graniu gubi się gdzieś prawdziwe zło i nienawiść do świata. Nie leje się pożoga, nie płoną kościoły. Nie powinienem może mieszać z błotem wizji muzycznej ekipy z Paryża, bo każdy tam jakiś swój pogląd na sztukę ma (i niech sobie ma), ale mi się tej płyty zwyczajnie słuchać nie chce. Są tam ciekawe elementy: mnie osobiście podobają się te elektroniczne, transowo – psychodeliczne motywy, które faktycznie dodają trochę szaleństwa tej muzyce. I ciekawostka: w tej kapeli aż trzy osoby zajmują się wokalami w tym dwie wyłącznie drą ryja. Nie wiem czy ma to jakiś większy sens, bo zasadniczo nie słychać tego aż tak dobitnie, ale są momenty, kiedy to wykorzystywane są umiejętności wokalne wszystkich trzech panów i całkiem ciekawie się w tedy ta muzyka prezentuje.

Podsumowując całość wypowiedzi to mimo paru plusów płyta raczej średnia. Napiszę tak: mnie promówka w wersji elektronicznej zadowala i jestem usatysfakcjonowany jej posiadaniem hehe.

Ocena 5/10 

Tracklist:

1. Où se trouve la mort?  
2. The End of a Sub-Elitist Addiction  
3. Art or Cancer?  
4. The Other Rat  
5. Mother and Whore  
6. Static Involution  
7. L’indécision d’être  
8. Keeping the Structure
Autor

732 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *