Deathronation “Exorchrism”

Wydawca: Dead Master’s Beat / Godeater Records

Nie wiem dlaczego, ale już po widoku samej okładki czułem, że to będzie coś wartego zapoznania się. Deathronation nie zawiodło moich oczekiwań – to tak po krótce.

Zespół nie może pochwalić się obszerną dyskografią, bowiem składają się na nią dwie demówki, w tym właśnie recenzowana „Exorchrism”. Death metalowa pożoga, jaką sieją na tym materiale nosi wyraźne oznaki ich fascynacji Asphyx, Morbid Angel, Immolation czy Incantation. Nie można więc powiedzieć, że nie trafili w moje gusta – trafili i to bardzo! W tym death metalu znalazło się wszystko co najlepsze – przede wszystkim postawiono na duszny i mroczny klimat, bez epatowania nie wiadomo jakimi technikami muzycznymi, szybkością i innymi takimi. Deathronation postawiło na dosadny komunikat, który mówi jasno: to jest metal śmierci, a nie śmierć metalu – szukający nowinek wypierdalać! „Exorchism” słucha się naprawdę przednio właśnie dzięki temu, że Bawarczycy nie chcą modyfikować czegoś, co jest świetne. Potężny, diabelski death metal nie wymaga przecież żadnej renowacji, brudny nalot jedynie czyni tę muzykę bardziej szlachetną, hehe – o czym można się przekonać słuchając tej demówki wraz z takimi czarnymi perłami jak „Scorn Dominion” na przykład.

Świetny to materiał, godny polecenia ze wszechmiar. Dobrze, że w gruncie rzeczy old schoolowy death metal jest obecnie dość popularny, bo może dzięki temu Deathronation nie przepadnie w otchłani zapomnienia dla metalowych kapel.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Beg for Your God
2. One Once Forsaken
3. Scorn Dominion
4. Curse from the Grave
5. Church of Salvation
6. Mental Ossuary of Mine

 

Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *