Deathquintet „Godwork”

Deathquintet  GodworkJak wiadomo – scena metalowa jest pełna paradoksów. Dlatego też nie powinno Was dziwić, jeśli powiem, że Deathquintet to zespół nowy i stary zarazem.

Nowy, bo start jego działalności datuje się na 2013 rok. Stary, bo wcześniej przez szereg lat działał jako Sargatanas Reign. Nie wiem jak grali pod starą nazwą, bo nigdy chyba ich nie słyszałem. Natomiast „Godwork” niekoniecznie do mnie przemawia. Deathquintet gra niby szwedzki death metal, ale sporo tutaj melodii. W zasadzie – grają death/thrash metal w szwedzkim wydaniu, czyli muzykę dość powtarzalną, z naciskiem na groove i wymuskane brzmienie. Wypisz – wymaluj „Godwork”. Pewnie plusem dla kilku osób będzie partycypowanie na tym krążku kilku wokalistów bądź co bądź znanych – Tompa Lindberg, Roberth Karlsson, Mathias Vreth Lillmans czy Joakim Gothberg to uznani gardłowi. Jak dla mnie bronią się najlepiej te kawałki z Tompą za mikrofonem, choć i tutaj nie ma rewelacji – mimo sporego ładunku inspiracji Slayer. Jednak, jak powiedziałem już na początku, Deathquintet jest dla mnie po prostu jednostajne – mielą, mielą, mielą, po chwili melodyjna, smutnawo – nudnawa solówka, potem znów mielenie i tak przez czterdzieści minut.

Przyznam, że po przeczytaniu notki promocyjnej myślałem, że mimo wszystko nie będzie to tak przeciętna muzyka. Widać, dałem się nabrać. Ale nie tacy jak ja się na różne rzeczy łapią, więc cóż… W każdym razie, dla mnie Deathquintet to w zasadzie strata czasu.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. For the Love  
2. Broken Hands  
3. Crawl on Your Feet  
4. My Burden  
5. As the Canvas Frays  
6. Cross My Heart  
7. Nothing  
8. Standing Outside All  
9. Let Us Die Together  
10. Alfa & Omega

 

 

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *