Deathhammer “Onward to the Pits”

Wydawca: Hells Headbangers Records

Niewątpliwą popularnością cieszy się ostatnimi czasy Nekromantheon – oczywiście w pełni zasłużoną. A na dniach swój drugi krążek wypuszczą ich rodacy z Deathhammer, którymi dziś się zajmiemy.

Dlaczego przywołałem Nekromantheon? Bo stylistycznie obie grupy są do siebie bardzo podobne, obie pokazują, że Norwegia już dawno przestałą być tylko i wyłącznie kolebką black metalu, ale że ma do zaoferowania o wiele więcej. Na przykład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży rozkochanej w starym i brudnym thrash metalu. „Onward To The Pits” puściłbym w pierwszej kolejności wszystkim gówniarzom, którzy mają więcej naszywek na katanach niż miesięcy w służbie thrash metalu. Jak już oni obejsrali by sobie reeboki (skąd oni je w ogóle kurwa biorą?!) oszołomieni agresją i surowizną tego materiału, wówczas Deathhammer zaaplikowałbym tym, którzy naprawdę wiedzą o co w tym chodzi. Norwegowie grają… a nie, oni napierdalają! Napierdalają z iście diabelską werwą piekielny thrash metal, zły i obskurny. Norwegowie wzięli co najlepsze z „Hell Awaits”, „Darkness Descends”, „Persecution Mania”, debiutu Bathory, „Infernal Overkill”, „Welcome To Hell”, Beneath The Remains”, „Ace Of Spades”, „Black Thrash Attack” i wielu innych doskonałych płyt, a następnie przetopili to w dziesięć utworów, jakie znalazły się na „Onward To The Pits”. Mamy tu pędzące rifffy, opętańcze wokale (łącznie z wysokimi piskami, które to ponoć są wieśniackie i niemodne, a które sprawiają mi tyle przyjemności, hehe!) i łomoczącą perkusją. Ten album pędzi niczym huragan i zmiata wszystko co napotka na drodze, jest jak burza z piorunami i gradem, jak szarańcza albo derby w Istambule – niszczy wszystko i wszystkich.

Ten album jest musem dla wszystkich thrashowych maniaków, zwłaszcza jeśli potraficie docenić norweskie kapele z tego gatunku. Moja totalna i pełna rekomendacja!

Ocena: 10/10

1. Deathrashing Sacrifice
2. Voodoo Rites
3. Fullmoon Sorcery
4. Emperor of Sin
5. To The Evil
6. Final Black Mass
7. Army of Death
8. Seduced By The Flames
9. Lead Us Into Hell
10. Onward To The Pits
Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *