Deathchamber „His Will Be Done”

Kontakt: Deathchamber

Na ten zespół trafiłem przez przypadek, szwendając się po necie znudzony oglądaniem gołych dup, hehe. Odsłuchałem jeden utwór, zaskoczyło, szybka wymiana maili i o to mogę cieszyć uszy debiutancką demówką Deathchamber.

Deathchamber pochodzi ze Szwecji, ale nie słychać tego w ich muzyce. „His Will Be Done” owszem, zawiera death metal, ale raczej z mocno odciśniętym piętnem Morbid Angel, którego duch unosi się nad prawie całym materiałem. W kilku miejscach jest naprawdę słyszalny, jak w pierwszych taktach po odpaleniu lub w zwolnieniach w „Fallen From The Grace Of God”. Szwedzi naprawdę dobrze odrobili lekcje z ich twórczości. Ale nie samymi Morbidami człowiek żyje, więc i na tej demówce mamy trochę innych inspiracji. Ciekawym rozwiązaniem są wstawione bodaj w dwóch czy trzech miejscach partie klawiszy (choć nie figurują w spisie instrumentów) – wiem, że wielu z Was się wykrzywi, ale najpierw posłuchajcie, tu nie ma żadnego gejostwa. Deathchamber młóci naprawdę porządny death metal, nie usiłuje być totalnie oldschoolowym, ale i nie można powiedzieć, że ich muza jest zbyt nowoczesna. Brzmienie jest potężne i może jak na moje ucho trochę zbyt czyste, hehe, ale to szczegół, który ginie w nawałnicy jaką urządza nam tą demówką Deathchamber.

His Will Be Done” brzmi zarazem świeżo, ale jest osadzona w porządnym, klasycznym death metalu. Czyli można jeszcze przy odrobinie inwencji wybić się z tłumu naśladowców. Brawa.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. His Will Be Done
2. Through Flesh Your Souls Be Saved
3. Opposite

4. Fallen From The Grace Of God
Autor

11994 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *