Death Mechanism „Twenty-First Century”

Death Mechanism Twenty-First CenturyWydawca: Scarlet Records

Jak zwykle, w życiu nie słyszałem o zespole Death Mechanism. Aż do momentu, gdy dostałem promo ich najnowszej płyty.

I zdziwiłem się, widząc w składzie muzyków Bulldozer czy Children Of Technology, bo patrząc na okładkę „Twenty – First Century” nie spodziewałem się, że ten zespół jest dowodzony przez gościa siedzącego w dość oldschoolowych klimatach. No ale po odpaleniu – nie jest źle. Rżną ze Slayer ile wlezie, to fakt. Faktem są również ich inne inspiracje, które tutaj słychać – przede wszystkim Kreator z okresu „Pleasure To Kill”. Te dwie kapele przewijają się przez większość trwania trzeciego krążka Włochów. Może jeszcze Sadus czy Protector. Czyli kapele potężne. I powiem tak – ta muzyka spodoba się przede wszystkim maniakom thrash metalu, o ile przełkną gorzką pigułkę – klasycznego Bay Area jest tu bardzo mało. I o ile nie odrzuci ich okładka i nazwa zespołu, bo mnie od razu skojarzyły się z jakimś melodic death metalowym gównem. Zdecydowanie też nie jest to kapela, którą widzę w Scarlet Records, bo jak wiadomo ta wytwórnia w większości wydaje rzeczy chujowe. A tu trafił się im taki Death Mechanism ze swoimi ostrymi, ciętymi riffami, agresywnym wokalem mocno podchodzącym pod Martina Missy’ego albo Petrozę i szybkim perkusyjnym atakiem – skąd on w Scarlet?

Moja rada: panowie, zmieńcie gościa od okładek i rozglądnijcie się za labelem, który będzie bardziej kojarzony z thrash metalem – podejrzewam, że więcej osób w ogóle zwrócić na Was uwagę. Bo muzyka zaskakująco dobra.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Monitored Procreation  
2. Earthly Immortality  
3. Human Limits  
4. Evolutive Deviation  
5. Tipping in Front  
6. Obsolete Cults  
7. Hidden Legacy  
8. Century of Lies  
9. Exotropy  
10. Collapse 2000 A.D.
Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *