Death Invoker “Demo 2010”

Wydawca: Time Before Time Records

„Uch, jaka brzydka muzyka” – pomyśli zapewne niejeden fan nowoczesnego metalu, jeśli puści mu się ostatnie jak dotąd dokonanie peruwiańskiego bandu Death Invoker.

Materiał ten to demo z 2010 roku, zatytułowane mało odkrywczo – „Demo 2010”. Muzyka, podobnie jak tytuł, również odkrywcza nie jest. To kawał obskurnego metalu, przy słuchaniu któregoż siarka drażni nozdrza, smoła zatyka płuca, a iskry ranią skórę. Surowe brzmienie tego materiału zabija przysłowiowego pozera wychowanego na ładnej muzyce, a czas w jakim to zrobi zależy tylko od wytrzymałości nieszczęśnika. Wyraźne wpływy Sarcófago i te mniej wyraźne jak na przykład Sodom, Sepultura, Mutilator czy nawet Varathron (abyssic sound z pogłosem na wokalu usilnie pcha w ich stronę moje skojarzenia) na pewno nie sią przeznaczone dla osobników, którzy słuchają metalu od ośmiu miesięcy by zaimponować kolegom w gimnazjum. Chwilami te zapożyczenia są bardzo, ale to bardzo wyraźne, że nie wspomnę tu o ostatnim na kasecie numerze „Satanas” – wiadomo czyim. Więc myślę, że tajemnicą nie jest, kto powinien sięgnąć po tą demówkę. A czy podoba mi się ta muzyka? Jasne, taka muzyka zawsze mi się podoba, hehe. „Demo 2010” nie wyrwało mnie z pantofli, jednak słucha się tego przyjemnie, jeśli ktoś znajduje oczywiście przyjemność w takiej anachronicznej łupance. Ja znajduję.

Podsumowanie? Cholera, najprostsze z możliwych – szukać tego materiału i wspierać tego typu rzeczy. Tak brzmi metal.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Black Prologue (intro)
2. Satanic Force
3. Massive Slaughter
4. Spectres from Beyond
5. Metal Vengeance
6. Prophecies of Destruction
Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *